به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7471
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231126

ترس ناشی از برخی صداها

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام جناب آقای دکترشیری.ممنون که هستید و ممنون که برای ما وقت می گذارید.من سوالی داشتم خدمتتون.راستش یه مشکلی دارم که مدتها با من بوده اما احساس می کنم داره تشدید پیدا می کنه.برخی صداها حال منو خیلی بد می کنه. که البته می دونم که برمی گرده به اتفاقاتی که در گذشته برام رخ داده.مثلا توی یه اتاق دیگه ای صدای افتادن چیزی رو بشنوم انقدر حالم بد میشه طوری که ضربان قلبم شدیدا بالا می ره و بدنم سست میشه و ناخودآگاه با دویدن میرم خودمو به اون نقطه می رسونم همش این حس رو به من میده که برای کسی از اعضاء خانواده اتفاقی افتاده.واقعا نمی دونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.
سوال شده شهریور 8, 1395 در متفرقه بوسیله ی setaaare (140 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

ستاره گرامی نوع واکنش شما نسبت به صداهای عادی و بلند و ترس شما از وقوع اتفاقات ناخوشایند و اضطراب ناشی از این نیاز به بررسی عمیق دارد و لازم است ریشه این اضطراب و ترس شما از کودکی بررسی بشود . ریشه این میتواند در تجربه بدی باشد که از همزمانی صدای بلند با اتفاقی ناخوشایند از گذشته در شما مانده است و عبور نکردن از آن باعث شده نسبت به هر صدایی ترس داشته باشید که  دوباره  آن حجم از اضطراب را تجربه کنید . 

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده شهریور 27, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...