به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7450
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231105

ناتوانی در گریه کردن

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
سلام آیا اینکه من نمیتونم گریه کنم و احساسم رو تخلیه کنم مشکل هست تقریبا 3 سالی میشه گریه نکردم در حالی که حس گریه کردن رو دارم ولی توان گریه کردن رو ندارم و یه بغض تو گلوم جمع میشه البته بگم از لحاظ صحبتی هم خیلی وقت ها نمیتونم حسم رو مننقل کنم و همینطور کم پیش میاد از ته دل بخندم
سوال شده شهریور 8, 1395 در متفرقه بوسیله ی مونا وطن (480 امتیاز)

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی

 سلام من را بپذیرید 

مونای گرامی هیجانات مختلف به طور طبیعی در درون تجربه میشوند و آنچه به تجربه این هیجانات کمک میکند باور های ما هستند . در قدم بعدی ما اجازه بروز این هیجانات به بیرون را میدهیم یا نمیدهیم که این نیز به باور های ما برمیگردد . 

برای مثال شما فکر میکنید که اتفاقی خاص ناراحت کننده هست یا نیست و آیا به خودم این اجازه را میدهم که برای این موضوع گریه کنم یا خیر  . افراد مختلف بر اساس باور خود اتفاقات را تعبیر میکنند و ناراحت میشوند و ... اما اگر شما به خودتان اجازه ناراحت شدن نیمدهید و یا هیچوقت اجازه بروز این غم را به شکل طبیعی گریه کردن نمیدهید کمک مشاور و بررسی ریشه این سرکوب عاطفی مفید واقع خواهد شد .

  • ریشه این اتفاق میتواند به شکل الگو برداری از خانواده باشد و یا برعکس . مثلا پدر یا مادر در خانواده شما خیلی گریه میکرده اند و این باعث آزار شما شده است .
  • همچنین ریشه این اتفاق میتواند در پیام والدی های آموخته شده از خانواده باشد و یا تعریف شما که گریه نشانه ضعف هست و .... .

 

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

 

پاسخ داده شده شهریور 27, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...