به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7467
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231122

افکار منفی و یا شاید وسواس فکری ترس و دلهره دلشوره نگرانی و اصطراب

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ دارم که واقعن همه ی قسمت های زندگیم رو داره از بین میبره .

اونم فکر کردنه ، فکر های بد ، فکر های ناراحت کننده .یه فکر که میاد توی ذهنم تا بد ترین حالتش رو متصور میشم بعد گریه می کنم بعد حالم بد میشه بعد میفتم و چند روز حالم بده.مثه فکر های مردن عزیزانم، توهمات بیماری .

از این حال بد من همیشه تپش قلب دارم، اصلن سر حال نیستم، پیش روانشناس هم رفتم ولی به دردم نخورد.چه کار کنم از شر فکر های منفی خلاص بشم.

اول سال نود و پنج یه اتفاق خیلی بد برای من و خانواده م افتاد ، قبل از اون هم یه شکست عاطفی داشتم بعد از این ها من اینطوری شدم، البته قبلش هم بودم ولی میتونستم به خودم غلبه کنم و کاملن به خودم مسط بودم .

از وقتی که بدتر شدم این فکر و خیال ها روی جسمم هم تاثیر گذاشته و اصلن انگار دارم تحلیل میرم.اون اتفاق ها رو پذیرفتم من ، الان از بابت اون ها اصلن ناراحتی ندارم فقز این افکار دارن منو دیوونه می کنن .

تا وقتی بیدارم که دارم فکر و خیال می کنم .

زمانی هم که به زور اگر خوابم ببره فقط خواب بد می بینم.
سوال شده شهریور 14, 1395 در متفرقه بوسیله ی به ناز (140 امتیاز)

1 پاسخ

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

به ناز گرامی از اینکه در این شرایط قرار گرفته اید متاسفم . درباره موقعیت خود و اتفاقاتی که افتاده اشاره ای نکرده اید . شرح این وقایع به این کمک میکند تا ترس شما از وقوع دوباره این اتفاق بررسی شود . تجربه یک واقعه اضطراب زا در کودکی و یا بزرگسالی میتواند موجه این شود که شما از ترس مواجه شدن دوباره با این حجم از اضطراب در رنج باشید . بنابراین واکاوی این موضوع مهم است . همچنین بخشی از مسیله شما نیز میتواند به دلیل کم یا زیاد بودن برخی هورمون ها باشد که کمک روانپزشک از آنجایی مفید است که با بررسی آزمایش های شما مسایلی مانند کمبود ب , تیرویید , آهن و ... روشن خواهند شد .

 

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده شهریور 29, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...