به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,402 کاربر

6 نفر آنلاین
0 عضو و 6 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 849
بازدید دیروز: 4805
بازدید کل: 6199268

خواهش میکنم کمکم کنید هرچه زودتر ...میترسم

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام دختری هستم 25 ساله ..فارغ التحصیل رشته ی ای تی . 6 سال قبل با اقایی دوست شدم..تصمیم بر شناخت بیشتر جهت ازدواج بود پس از مدتی فهمیدم ایشون بد دل هستن و امکان ادامه با ایشون نیست ایشون الان 30 سالشونه و تحصیلاتشونم دیپلمه.. از ایشون جدا شدم..حالا بعد از حدود 5 سال که از اتمام رابطه میگذره ..ایشون دوباره شروع کردن به زنگ زدن و اس ام اس و ایجاد مزاحمت که قصد دارن دوباره با من رابطه برقرار کنن وازدواج صورت بگیره اصلا نمیدونم چطوری ایشون رو قانع کنم که دست از سر من بردارن.. اصلا از لحاظ فرهنگی تحصیلی و خیلی چیزای دیگه به هم نمیخوریم و من اونجا هم که فهمیدم مشکل بد دلی هم دارن رابطه رو تمووم کردم.. اونقدر مزاحمتاشون زیاد شده که حتی تو خیابون همدیک بار جلومو گرفتن و مشکل من اینه که اون زمان خانوادم اطلاع نداشتن حتی یکدبار فقط یک بار پاسخ تلفن ایشون رو دادم و گفتم کسیو دوس دارم تاا دیگه مزاحمت ایجاد نکنن ولی بازم دست بر نداشتن ..و حتی میترسم در کمین نشسته باشن وقتی از خونه میام بیرون خواهش میکنم کمکم کنید واقعا خیلی دلهره و اضطراب دارم پ..میترسم مزاحمتاشون منجر به یک اتفاق ناگوار بشه... ممنون
سوال شده شهریور 16, 1395 در پایان ارتباط بوسیله ی G_afshin (180 امتیاز)

1 پاسخ

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

اینکه ایشان شما را فراموش کنند یا خیر، مشکل خود ایشان است اما اینکه خیال خواستگاری و ازدواج با شما را فراموش کنند موضوعی است که به شما ارتباط دارد. توجه بفرمایید:

  • شما در گذشته با فردی رابطه داشته اید که پس از مدتی متوجه شده اید ایشان برای شما مناسب نیست و لذا به ارتباطتان خاتمه داده اید. حالا اگر پس از گذشت 5 سال طرف مقابل مجددا خواهان ارتباط و ازدواج با شماست، پس در اینجا لازمست که نظر خود را قاطعانه به ایشان اعلام نمایید.
  • موضعتان را طوری بیان کنید که امکان هیچ برداشت دیگری وجود نداشته باشد و مهم  تر اینکه، هیچ امیدی برای آینده به او ندهید.
  • جملاتی مثل «فعلا قصد ازدواج ندارم»، «بگذار باز هم فکر کنم» و... مواردی است که به احتمال زیاد کمکی به شما نمی  کند. بهتر است محکم و قاطع حرف تان را بزنید و موضع خود رابه ایشان اعلام نمایید.
  • چنانچه ایشان پاسخ منفی شما را نپذیرفته و به صورتهای مختلف برای شما ایجاد مزاحمت نمود می توانید از خانواده تان کمک بخواهید. حتی اگر ارتباط با یک پسر برای خانواده تان قابل قبول هم نبوده باشد، در هر حال آنها می توانند به شما کمک کنند.
  • این مسئله را می توانید به ایشان هم اعلام نمایید. یعنی صراحتاً بگویید که تمایلی به ازدواج باایشان ندارید و چنانچه بخواهد به رفتارش ادامه دهد از کمک خانواده و در صورت لزوم ظرفیتهای قانونی استفاده خواهید نمود.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آذر 15, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...