به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,410 کاربر

4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 486
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6224148

مورد بی توجهی قرار گرفتن در جمع

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام. مشکلی که من دارم اینست که گاهی احساس میکنم در جمع به من بی توجهی و بی احترامی میشود و این موضوع را چند بار تا به حال در جمعهای مختلف برایم رخ داده است. مثلا اگر جمعی از دوستان باشیم اون دو سه نفر با هم گرم هستند و به من بی توجه هستند و با من کمتر حرف میزنند. من خودم ادم صمیمی هستم. خجالتی و کمرو هم نیستم. خیلی پر حرف و هیجانی نیستم،  ذاتا آرومم.. ولی توی جمعها میتونم ارتباط برقرار کنم و صحبت کنم. مثلا چند روز با دوتا خانواده به سفر رفته بودیم بعد من خیلی تلاش کردم که با خانمها ارتباط برقرار کنم ولی آنها بی توجه به من بودند. تا جاییکه من احساس میکردم دارم هی خودمو به اینها میچسبونم به زور.

 گاهی احساس میکنم شاید زیادی صمیمی هستم هرکس به خودش اجازه میدهد هرطور خواست رفتار کند . گاهی احساس میکنم اگر من هم به آنها بی توجه باشم بهتر است. ....این را هم بگویم واقعا اخلاق اجتماعی بدی ندارم که موجب آزار کسی بشوم. مثلا اینکه زبان تندی داشته باشم یا هرچیز. اتفاقا همه قبول دارن که مهربان و صمیمی هستم.

یه بار هم خونه ی دوستم بودم با دو سه تا از دوستان دیگه. بعد دوستم موقع غذا خوردن یا توجه کردن به اون دوتا بیشتر توجه میکرد. مثلا به اونا هی تارف میکرد واسه غذا به من نه. به اونا هی میگفت مثلا فلان چیز را لازم  ندارین؟..اما به من نمیگفت.

یا گاهی شده دارم با کسی صحبت میکنم یهو مثلا یکی از در میاد تو یا یکی دیگه شروع میکنه حرف بزنه، اون فرد مخاطب من بدون توجه به من، توجهش به سمت فرد جدید جلب میشه و دیگه منو نگاه نمیکنه..

من آخه موندم دلیل این رفتارها چیه. خدا شاهده نه آدم فوضولی هستم نه آدمی هستم که بخوام با زبونم کسی را برنجونم نه هیچ چیز دیگه. صمیمی هستم با همه صحبت و شوخی میکنم. ولی این رفتارها که چندبار تکرار شده باعث آزار من شده و من احساس میکنم شاید اصلا آدم جذابی نیستم که اینجور باهام رفتار میشه. نمیدونم چیکار کنم
سوال شده شهریور 16, 1395 در متفرقه بوسیله ی jofhjo (3,690 امتیاز)
...