به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7411
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231066

هدایت رابطه عاطفی

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام.من دختری 27ساله هستم.کارمند و وضعیت ظاهری و خانوادگی خوبی هم دارم.با یک پسر 29ساله اشنا شدم.که بخاطر وضعیت شغلیش ناچاره که سفر زیاد بره وچون ما دوستهای مشترک زیاد داریم و نمیخوایم که بقیه از رابطه ما مطلع باشند این قضیه کاملا مخفی مونده.ناراحتیه من و گلایه من از این اقا اینکه ایشون وقتی مسافرت کاری میره خیلی کم از من سراغ میگیره و من در احساساتم دچار تعارض میشم.این اقا دوسال قبل یه رابطه 8ساله داشته که تمام شده و البته سایه رابطه قبل تا حدی در رابطه الان ما هست به این صورت که ایشون تا حدی رابطه الان و قبل را باهم مقایسه میکنه البته در ذهنش .ولی.من اینو متوجه شدم و ازش سوال کردم و ایشون هم گفت بله ولی دارم سعی میکنم که حلش کنم..سوالم اینکه که از نظر احساسی خیلی ساپورت و حمایت عاطفی نمیشم شاید دلیل اصلیش همون رابطه 8سالش بوده.نمیدونم چه رفتاری باید نشون بدم.چکار باید بکنم.
سوال شده شهریور 23, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی atena.bb (120 امتیاز)

1 پاسخ

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی

سلام آتنا خانم گرامی

برخی از مسائل در دوران آشنایی به نوعی زنگ خطر محسوب می شوند یکی از اینها، حل نشدن مسائل مربوط به رابطه قبلی است.

کسی که رابطه قبلی را در ذهن خود یادآوری می کند، رابطه ها را با هم مقایسه می کند، فرد قبلی را فراموش نکرده و ذهنش درگیر اوست یا هر از گاهی سخن از فرد قبلی به میان می آورد، به احتمال فراوان آمادگی شروع رابطه جدیدی را ندارد. ممکن است دلیل حضور شما در زندگی او فقط احساس تنهایی باشد. یعنی شما به دلیل ویژگی های فردی خودتان مورد انتخاب ایشان قرار نگرفته باشید.

اینکه یک فرد برای ریکاوری از رابطه ای که به پایان رسیده به چه مدت زمان احتیاج دارد، در واقع مسئله ای است که نمی توان قانون یکسان در موردش صادر کرد. چون این مدت زمان در همه افراد، یکسان نیست و با توجه به شدت و طول مدت رابطه و ویژگی های فردی، ممکن است متفاوت باشد.

اما آنچه که لازمست توجه کنید این است که شما درمانگاه رفع مشکلات عاطفی هیچ فردی نیستید. با توجه به اینکه ایشان خودش هم به این مسئله اشاره کرده که هنوز در حال حل کردن مسائل رابطه قبلی است و شما هم نوشته اید که حمایت عاطفی لازم را از ایشان دریافت نمی کنید، این ارتباط ممکن است برای شما آسیب زننده باشد.

این آقا برای اینکه بتواند ارتباط خوب و مثبتی را تجربه کند لازمست که ابتدا مسائل رابطه قبلی را حل کرده و جراحات عاطفی را پشت سر گذاشته باشد. و البته تا زمانی که این خواستن، از درون ایجاد نشود، نیروی بیرونی (مثلا حضور شما) نمی تواند سبب رفع این مشکلات شود.

بنابراین بهتر است شرایط رابطه تان را بازنگری کنید و چنانچه ایشان با وجود گذشت دو سال از پایان ارتباط، کماکان درگیر رابطه قبلی است، شما شرایط خودتان را درنظر داشته و در رابطه ای که آینده ای نامعلوم دارد سرمایه گذاری عاطفی نفرمایید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

پاسخ داده شده مهر 4, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...