به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7423
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231078

نحوه برخورد با فرد مورد پسند

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام دختری 27 ساله و دانشجوی ارشد هستم.تا به حال موردای زیادی بوده که به خاطر نداشتن هیجان کافی با اون شخص برای شروع رابطه رد کردم..اما چند مورد که خودم هم مایل به ادامه رابطه و شناخت بیشتر بودم پیش نرفت و قطع شد..من این حق انتخاب رو به طرف مقابلم میدم که منو انتخاب کنه یا نکنه اما میگم شاید رفتار خودم با این آدم هم شبیه کسایی بوده که تا حالا رد کردم.منظورم اینه که شاید رفتار خودم با اینکه رفتار بدی هم نبوده فراریش داده باشه.. من تا به حال رابطه عاطفی با کسی نداشتم و سوالم اینه که برخورد و رفتارم با کسی که مورد پسندمه و تمایل دارم به ادامه رابطه و شناخت بیشتر باید چطوری باشه ؟!
سوال شده شهریور 24, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی mina_j1989 (180 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

مینای گرامی , درباره نحوه برخورد خود اشاره فرمودید و تفکیک اینکه چقدر از قطع شدن ارتباط مورد علاقه شما سهم خودتان بوده است و اینکه رفتار درست کدام است سوال کرده اید . دقت بفرمایید : 

  • ما میتوانیم بگوییم که به طور کلی چه میزان از صمیمیت برای شروع خوب است و اصلا کجای یک رابطه و شناخت صمیمیت شروع میشود کجا تعهد شروع میشود و یا علایم خطر کدام هستند . اما نمیتوانیم دقیقا یک فرمول بدهیم برای اینکه چه رفتار و برخوردی بکنید
  • به این دلیل که کیستی شما و طرف مقابل بر ای یک آشنایی مطرح هست و هر فردی نظام ارزشی خود را دارد . 
  • دقت بفرمایید که ممکن است معیارهای شما برای علاقه مند شدن به یک فرد و یا شروع یک آشنایی معیارهایی غیر واقع بینانه باشد و بازبینی در این معیار ها شما را کمک میکند که با آگاهی و شناخت درستی پیش بروید . مثلا فرموده اید که در ابتدای بعضی از آشنایی ها به دلیل نبودن هیجان آن ارتباط را قطع کرده اید و سوال من از شما این است که منظور شما از هیجان چیست و انتظار شما برای شروع یک ارتباط چیست ؟
  • هدف شما از آشنایی چیست و آیا ارزیابی شما بر این اساس هست که فرد مقابل چقدر آمادگی ازدواج را دارد و چقدر برای شما مناسب هستند یا خیر ؟

مینای گرامی درباره رفتارهایی که شک دارید در به خوردن این ارتباط تاثیر داشته یا خیر توضیحی نداده اید اما به طور کلی بناست قدم به قدم پیش بروید و شاید قانون 2 به 1 خوب باشد که به ازای هر دو قدم آقا , شما نیز یک قدم بگذارید . شناخت بهتر طرف مقابل به شما کمک میکند تا بر اساس نوع رابطه میزان احساسات خود را کنترل کنید و اندازه برون ریزی عاطفی شما بر اساس شناخت درست و آینده پیش بینی شده برای ارتباط باشد .

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود 

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده مهر 5, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...