به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,411 کاربر

18 نفر آنلاین
0 عضو و 18 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4108
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6227769

وسواس در انتخاب یا..!!!؟؟؟

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
سلام. دختری هستم 27ساله. مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم. و دریک مجموعه آموزشی فنی مهندسی ، مسئول آموزش هستم.

حدود  دو ماه پیش همسر خواهرم آقایی رو برای ازدواج بمن معرفی کردند . ایشون 2سال از من بزرگتر هستند و متولد یکی از شهرهای شمالی کشور ، خانوادشون بجز یک خواهر و برادر که هردو متآهل هستند ،شمال زندگی میکنند.

ایشون هم لیسانس پرستاری دارند و در دو بیمارستان در تهران مشغول بکار هستند و بواسطه کار ، چند ساله که تهران زندگی میکنند.

از نظر اقتصادی ادم مستقلی هستند . شغل و درامد خوبی  هم دارند . بسیار هم آینده نگر هستند و تلاش زیادی میکنند . اروم  و متشخص و مودب هستن.

از نظر خانوادگی و اعتقادی تقریبا شبیه هم هستیم.

من از قیافه  ایشون خوشم اومده  هیکلشون هم بد نیست.

ولی چون همیشه یه ادم با قد بلند توی ذهن داشتم  (اطرافیانم همه قد بلند هستند) . و راه رفتن هم برام مهمه اینکه محکم راه برن و..  بااین موضوع یکم مشکل دارم . من 157 سانت قد دارم و ایشون حدودا 5سانت ازمن بلندتر هستند.

یسری مسائل ظاهری و.....  توی صحبت با ایشون بهشون گفتم مثل پوشش ، هیکل و.... البته به گفته اقای دکتر شیری عزیز ، سعی کردم با رعایت ادب و حفظ عزت نفس طرف مقابل باشه. که ایشون هم استقبال کردند.

میخوام بدونم که

اینکه خانواده ایشون تهران نیستند و یه شهر دیگه زندگی میکنند و من متولد تهران هستم و با خانواده تهران زندگی میکنیم  مشکل سازه؟

با توجه به اینکه  ایشون از نظر اجتماعی و اقتصادی و اعتقادی در شرایط مشابهی با من هستند ، مقوله قد چقدر حائزاهمیته ؟

گاهی احساس میکنم دچا روسواس د رانتخاب شدم.

برای مشاوره ازدواج اقدام کردیم ، این مشاوره میتونه بمن توی تصمیم گیری کمک کنه؟

لطفا راهنمایی کنید در شرایط روحی خوبی نیستم خیلی بلاتکلیفم .
سوال شده شهریور 25, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی simogh (190 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

بررسی فاکتور های مهم در ازدواج یک کار هوشمندانه است و نشان از درایت شما دارد چرا که این فاکتور ها چه بخواهید و چه نخواهید در رضایت زناشویی شما تاثیر خواهند داشت اما آنچه که شما را به سمت وسواس خواهد کشاند توجه بیش از حد به یک فاکتور و یا جزیی نگری زیاد است . بانو مطلوبیت فیزیکی یکی از فاکتور های مهم است و به این معنی است که ایشان به لحاظ ظاهری و فیزیکی به دل شما بنشینند . حالا اگر یک فرد موقعیت مناسبی دارد و برای شما نیز مناسب هستند چقدر مهم است که قد بلند باشند و یا نباشند ؟ اهمیت این به دید شما بستگی دارد . اگر اهمیت قد برای شما به نیزانی است که بعدا نمیتوانید عواطف خود را کنترل کنید و هر لحظه از ذهن شما میگذرد که همسر من مردی با قد متوسط است و یا هر مرد بلند قدی را میبینید ایشان را در ذهن خود مقایسه میکنید خودتان را و ایشان را در چنین موقعیتی قرار ندهید . اما اگر معیارهای دیگر مناسب است واقعیت این است که اگر به طور کلی به دل شما نشسته باشند قد بلندی ایشان تاثیری در همسر شایسته بودن ایشان نخواهد داشت . 

بانو درباره مدت زمان این شناخت اشاره ای نفرمودید اما به طور کلی , داشتن اطلاعات درباره خانواده ایشان و سبک رفت و آمد و ارتباطات و سنت های خانوادگی و جنس انتظارات از عروس و داماد های دیگر در خانواده به شما کمک خواهد کرد که تفاوت هایی که به لحاظ متفاوت بودن موقعیت جغرافیایی وجود دارد بشناسید و برای آن برنامه ریزی بکنید . مثلا بپرسید ایشان دوست دارند بعد ها چطور و چه اندازه به شمال رفت و آمد داشته باشند یا معمولا خانواده و اطرافیان ایشان چقدر به تهران رفت و آمد دارند و درباره موارد دیگر نیز به همین شکل میتوانید با ایشان گفت و گو کنید . 

مشاوره پیش از ازدواج برای شما کمک کننده واقع خواهد بود 

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

 

 

پاسخ داده شده مهر 5, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...