به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,405 کاربر

6 نفر آنلاین
0 عضو و 6 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2794
بازدید دیروز: 5128
بازدید کل: 6206336

طلاق والدین به کسی که دوستش داریم چگونه باید مطرح شود؟

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
با سلام و احترام میخواستم بپرسم موضوع طلاق والدین به علت نداشتن تفاهم پس از 30 سال چگونه به خواستگار مطرح شه بهتره؟ چون من یکی و خیلی دوست داشتم اونم دوستم داشت،بعد از مطرح کردن این قضیه از دستش دادم. با سپاس
سوال شده شهریور 26, 1395 در خانواده بوسیله ی بیتااا (370 امتیاز)

1 پاسخ

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام بیتا خانم

توضیحات شما را خواندم. احساس شما و نگرانی هایتان قابل درک است.

طبیعی است که اگر این مسئله در حال حاضر در زندگی شما پیش نیامده بود، شما برای ازدواج و انتخاب همسر، دغدغه و استرس کمتری را تجربه می کردید.

در خصوص نحوه مطرح کردن متارکه والدین تان، اگر ایشان را می شناسید و بناست به خواستگاری تان بیایند، می توانید به صورت کلی و بدون بیان جزئیات، مسئله جدایی والدینتان را مطرح کنید. مثلا می توانید بفرمایید که اختلاف و ناراحتی همسران از همدیگر در هر خانواده ای وجود دارد، اما در خانواده شما شدتش بیشتر بوده که در نهایت سبب جدایی والدین شما از همدیگر شده است.

بهتر است همانطور که خدمت تان عرض شد مسئله را به صورت کلی توضیح دهید، به جزئیات نپردازید، یا سعی در کم اهمیت دادن موضوع نداشته باشید. توجه داشته باشید که نوع نگاه ما به مسائل زندگی مان به منزله مجوزی است که به دیگران می دهیم تا همانطور ما را ببینند. ضمن اینکه این حق را نیز برای طرف مقابل قائل باشید که با توجه به ارزشهای شخصی خود و خانواده اش، این مسئله را بپذیرد (یا نپذیرد).

اگر شرایط شما با ملاکهای یک فرد، همخوانی نداشت و شما مورد انتخاب او قرار نگرفتید به منزله دوست داشتنی نبودن شما نیست.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

 

پاسخ داده شده مهر 4, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...