به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7445
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231100

تنبلی به مدت طولانی

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام.من 32 سال دارم.متاهل هستم و یک پسر یک ساله دارم. دانشجوی دکترای مهندسی هستم در حال حاضر.مسئله ای که من درگیرش هستم تنبلی در درس خواندن به خصوص و به میزان کمتر در کارهای خانه است. جالبه که این تنبلی در درس خواندن از سوم دبیرستان در من شروع شده .من تا سوم دبیرستان بسیار درس خوان بودم و نمره های عالی میگرفتم اما از آن سال به بعد معدلم از 19 به 17 رسید.همیشه یه جوری با سختی خودم رو مجبور میکنم درس بخونم ولی واقعا تمرکز و راندمان لازم رو ندارم. خودم فکر میکنم مسئله پیچیده تر  از یه تنبلی ساده است. لطفا من رو راهنمایی بفرمایین.

با تشکر
سوال شده شهریور 29, 1395 در متفرقه بوسیله ی دکترمهسا (140 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 1 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

مهسای گرامی درباره مدت زمان و مدل درس خواندن خود و تغییراتی که در آن ایجاد شده است اشاره فرمودید و سوال پرسیده اید که فکر میکنم موضوع کمی پیچیده تر از یک تنبلی ساده است و پاسخ من به شما این است که موضوع احتمالا به کمال طلبی شما برمیگردد و بخشی از جنگجوی درون شما که همواره نیاز به فعالیت / کار / پویایی و ... دارد . 

مهسای گرامی واقعیت این است که آدم ها معمولا درس خواندن را دوست ندارند اما نتیجه آن را دوست دارند و لازم نیست برای اینکه درس بخوانید ( فرمودید به سختی میخواندم ) عاشق در خواندن باشید . همین که تشخیص دادید برای هدف خود مجبورید تلاش کنید کافی است و شما با همین شیوه مسیر قابل تحسینی را پیموده اید .

دقت بفرماییدکه انتظار شما الان از خودتان با داشتن یک نوزاد و خانواده ای که بناست مسیولیت هایی در قبال آنها انجام بدهید  یک انتظار اشتباه است . تمایل به تلاش تحصیلی در همه دوران  باعث میشود انرژی های دیگر خود را برای همسری و مادری و توجه به خود و رشد های دیگرتان نادیده بگیرید .

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده مهر 3, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...