به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7476
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231131

ضعف و خستگی دائمی و عصبانی شدن

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام

به مدت 5 سال فعالیت کاری زیاد داشتم و در کنارش مشکلات عاطفی سنگینی رو هم داشتم تحمل میکردم و با خانواده ام هم به دلیل فعالیت کاریم درگیر بودم، میشه گفت 5 سال تو جهنم بودم و بدون وقفه هر شب اعصاب خوردی و ناراحتی داشتم.

الان حدود یکساله که همه چیز مرتب و خوب شده ولی متاسفانه من دیگه اون آدم قدیمی پرنشاط و پرانرژی نیستم دائما خسته ام، از یه حدی که کارهام زیاد میشه به شدت عصبی میشم و دائم دارم خودم رو کنترل می کنم. سوالی که برام پیش اومده اینه که مشکلم چیه جسمانی هست یا روانی؟؟ و چطور میتونم حلش کنم؟؟ علائمی که دارم شامل:

  1. عصبانیت زیاد و زود عصبی شدن
  2.  خستگی جسمی و ضعف بدنی
  3.  بیشتر مواقع حوصله کسی رو ندارم و دوست دارم تنها باشم
  4. سردرد (گاهی)

ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سوال شده شهریور 31, 1395 در متفرقه بوسیله ی p.soal (150 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام من را بپذیرید 

از اینکه در دوره هایی از زندگی فشار زیادی را متحمل شده اید متاسفم . شرایطی که آن را توصیف کردید میتواند نشانه هایی از افسردگی باشد اما این نشانه ها به تنهایی قابل تکیه نیست . به این دلیل که لازم است موارد دیگری مثل مدت زمانی که این احساس را دارید , موقعیت شغلی شما و اتفاقات دیگر زندگی تان بررسی بشوند . شاید آن حر از کاری که قبلا انجام میدادید بیشتر از توانایی شما بوده است و شما به دلیل کمال گرایی الان که کار کمتری انجام میدهید خسته وعصبی میشوید و فکر میکنید این یک اتفاق عجیب است . 

دقت بفرمایید :

  • اینکه شما با فشار کاری زیاد به لحاظ جسمی خسته بشوید و تحمل روانی شما پایین بیاید طبیعی است . مهم است که حد توانایی عادی خود را بشناسید و همان قدر نیز از خود انتظار داشته باشید .
  • تغذیه شما مهم هست و ممکن است بخشی از ضعف شما به دلیل کمبود آهن , ب , یا مشکلات تیرویید و ... باشد . 
  • نوع مشکلات و درگیری که در رابطه با خانواده تان با آن مواجه بودید مهم هست و ممکن است به دلیل عدم سازگاری , کمال طلبی , سخت گیری و ... رویکرد فکری شما به زندگی باعث بشود که شما فشار روانی زیادی را متحمل شوید و شاید الان وقت این باشد که در نظام فکری خود بازبینی بکنید .

بنابراین کمک روانپزشک و گرفتن اطلاعات از ایشان از این جهت کمک کننده است که خود را و سهم خود را در شرایطی که الان در آن هستید ببینید و با ایجاد تغییراتی در این روند , در احساس خود تغییر ایجاد نمایید .

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

 

 

 

پاسخ داده شده مهر 3, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...