به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,402 کاربر

6 نفر آنلاین
0 عضو و 6 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 862
بازدید دیروز: 4805
بازدید کل: 6199281

پایان رابطه طولانی با کسی که خانواده دیکتاتوری داره

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

با سلام ,من دختر سی ساله ومعلم هستم ,  بعد از هشت سال رابطه م رو با پسری که تحت سلطه خانوادش بوده قطع کردم ,تو این مدت همیشه بهش میگفتم مستقل باش مسایل اقتصادی و فکری خودت رو از خانوادت جدا کن ,اما هیچوقت به حرفم گوش نداد ,هر بار که من کات میکردم به زور  و تهدید دوباره برمیگردوند منو,تا اینکه دیگه بریدم خسته شدم از کارای خودش و دخالت های خانوادش, الان دچار ناراحتی و غم و دلتنگی میشم گاهی اوقات که خاطرات خوش یادم میاد ,به عکسش نگاه مبکنم وبیشتر تو غم فرو میرم با ابنکه میدونم هیچوقت باهاش خوشبخت نمیشدم, چطور این دوران یادآوری خاطرات و دلتنگی رو طی کنم ,از طرفی استرس و ترس از تنها موندن هم باعث تشدید ناراحتیم شده,لطفا جواب منو بدید 

سوال شده مهر 6, 1395 در پایان ارتباط بوسیله ی Nilufarane (170 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست عزیز

علاقه به فرد دیگر سبب تعلق خاطر ما نسبت به او خواهد شد و بنابراین طبیعی است که ناکامی در رابطه عاطفی دوره ای از سوگواری را به همراه داشته باشد. قابل درک است که شرایط نامطلوبی را سپری می کنید.

گاهی اوقات دو نفر که رابطه ای هدفدار را آغاز می کنند به این نتیجه می رسند که مناسب آینده هم نبوده و قطع ارتباط بهتر است. اما همانطور که خدمت تان عرض شد، ترک عاطفی با سختی هایی نیز همراه است. شما حتما لحظه های خوبی در کنار ایشان داشته اید که ممکن است یاد انها بیفتید.

  • لازمست ضمن گذراندن دوره سوگ، با خود بیندیشید که زین پس چگونه باشید و چطور نباشید تا بتوانید در آینده با توجه به شناختی که از خودتان دارید فرد مناسب با خود را برگزینید. 
  • بپذیرید رابطه ای که با زور و تهدید طرف مقابل، ادامه یابد رابطه سالمی نیست و در هر حال دیر یا زود این رابطه از هم گسسته می شود.
  • فراموش کردن به این معنی نیست که طرف مقابل را از ذهن و خاطره و یادتان محو کنید؛ کنار امدن با ناکامی عاطفی یعنی اگر مسئله ای شما را یاد ایشان انداخت، باعث ایجاد حس خاصی در شما نشود (پذیرش اینکه این رابطه به پایان رسیده است).
  • برای فراموش کردن فرد قبلی به فرد جدیدی متوسل نشوید. برای آنکه دوباره بتوانید با شیوه ای صحیح و منطقی به کسی دل ببندید، به گذشت زمان نیاز دارید.
  • بهتر است از منابع دسترسی به ایشان فاصله بگیرید.
  • با خودتان فکر کنید که این جدایی چه مزایایی برای شما داشته؟ وقتی می فرمایید میدونم هیچوقت باهاش خوشبخت نمیشدم، یعنی اینکه اذعان دارید این فرد مناسب شما نبوده است.
  • هشت سال، زمان کمی نیست. اما وقتی به این نتیجه رسیدید که ایشان مناسب شما نیست، یعنی گامی مثبت در زندگی خود برداشته اید و خِردتان را در رابطه به میان آورده اید، که این مسئله نکته مثبتی در مورد شماست.

مرقوم نفرموده اید چندوقت است از قطع ارتباطتان می گذرد اما اگر بیش از سه ماه از پایان ارتباط می گذرد و در صورتی که احساس ناخوشایند شما در حدی است که زندگی عادیتان را دچار مشکل نموده، بهتر است از یک مشاور، کمک حضوری بگیرید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

 

 

 

پاسخ داده شده مهر 9, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...