به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7434
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231089

تنوع طلبی مرد

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
با عرض سلام و احترام

ممنون از اینکه به مخاطبینتون کمک میکنید تا بهتر زندگی کنند.

دختری 27 ساله هستم با تحصیلات فوق لیسانس و به قول اطرافیان با چهره و اندامی در حد خوب رو به عالی. حدود 7 ماه با پسری برای ازدواج در ارتباط هستم. ایشان تحصیلات دانشگاهی ندارند و دیپلم هستند اما وضعیت مالی خوبی دارند. لازم به ذکر است من با ایشان زمانی که 20 ساله بودم دوست بودم واین رابطه پس از 4 ماه به هم خورد و ایشان بعد از 7 سال برگشتند. زمانی که برای مشاوره ازدواج رفتیم  و مشاور علت جدایی قبلی را پرسید ایشان گفتند من چون دیدم دختر پاکی هست نخواستم بهش از نظر جسمی ضربه بزنم... من حرفش را قبول کردم چون آن زمان 23 ساله بود و به بلوغ فکری نرسیده بود. ولی الان در این رابطه جدید از قیافه و هیکل من طرز لباس پوشیدن من ایراد میگیره.

مثلا میگه چهره خیلی خوبی داری ولی بینی تو عمل کنی عالی می شی.

بری باشگاه هیکلت خیلی خوب میشه. (در صورتی که من هیکل بدی ندارم و همه اطرافیان به من گفتند.)

یا مثلا یک بار خانمی را در خیابان دید و به من گفت دوست دارم اینجوری مانتو بپوشی.

یا وقتی بیرون میریم خیلی دوروبرش را نگاه میکنه. میگه دوست دارم این مدل گوشواره بندازی، یک روز اسپرت، یک روز مجلسی باشی. دایم منو متفاوت میخواد ببینه. وقتی بهش میگم تو تنوع طلب هستی پاسخش به من اینه که تنوع را درون تو میخوام ببینم نه کس دیگه. میخوام تو جمع خانوادگی من و تو از همه بهتر باشیم. ولی من احساس میکنم در این 7 سال با آدم های متفاوتی سروکار داشته و همه آنها را میخواد یکجا در من داشته باشه و به قول خودش چون من دختر پاکی هستم خواسته همسر آینده اش شم. من واقعا نمیدونم آیا رابطه رو ادامه بدم یا نه؟ لطفا کمکم کنید.

سپاس فراوان
سوال شده مهر 8, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی بیتااا (370 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام بیتای گرامی

درباره موقعیت خود و ایشان تنها به تحصیلات و سن اشاره کرده اید و سابقه آشنایی تان . در بحث ازدواج فاکتور هایی مهم هستند که چه بخواهید و چه نه در رضایت زناشویی شما نقش بازی خواهند کرد . مثلا یکی از این فاکتور ها مطالوبیت فیزیکی است و بناست دو نفر برای یکدیگر مطلوب باشند . فاکتور های مهم دیگری نیز هستند که اساسا نشان میدهند یک فرد تا چه حد آماده ورود به ازدواج هست . اگر این آمادگی را در فردی دیدید بعدا میتوانید با شروع شناخت ارزیابی بکنید که فرد مقابل چقدر برای ازدواجِ با شما مناسب هست یا نیست . بنابراین هر فردی که مناسب ازدواج بود مناسب شما نخواهد بود و هر فردی که خواستگاری کرد مناسب ازدواج نیست . 

مسایلی که اشاره کردید فارغ از عدم بلوغ میتوانند از غلایم خطر رونمایی بکنند و سوال من از شما این است که شما در شرایطی که میدانید سبک زندگی مجردی ایشان سبک خطرناکی بوده چطور ایشان را مناسب ازدواج ارزیابی میکنیدو فکر میکنید به صرف وفادار بدن شما ایشان نیز مدل زندگی جدیدی را پیش خواهند گرفت ؟ 

بیتای گرای ادم ها همانطور که در مجردی زندگی میکنند در متاهلی نیز به همین شکل زندگی خواهند کرد . 

 

خوشحال خواهم شد که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم شود

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده مهر 10, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...