به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7430
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231085

با مردي كه ميگويد دوستم دارد ولي از روزي كه ديگر كنار هم نباشيم ميترسد .... چه بايد كنم؟

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
با سلام.

من با آقايي آشنا شدم كه از بودن با هم خرسند هستيم. هر دو 36 سال داريم و تجربيات تلخي داشتيم و ضربه هاي روحي زيادي خورده ايم. حالا ارتباط عاطفي خيلي خوبي با هم داريم، در بيشتر زمينه ها يكديگر را درك ميكنيم علايق يكسان داريم و اختلاف نظرهايمان هم معقول است. ايشون به من ابرا علاقه ميكند، خيلي راحت دلتنگي اش را از نديدن يا نبودنم ابراز مي كند ... اما گاهي كه با هم هستيم تناقض در حرفهايش هست كه نميخواهد رابطه اي داشته باشذ كه اينده دار باشد! چون از وابستگي مي ترسد و از روزي كه با هم نباشيم! اما در عين حال ميگويد كه وجود من اعتماد به نفسش را بالاتر برده چون نيازي ندارد در فرد ديگري دنبال دوستي باشد!

چند روزي سرسنگين بودم اما او زياد خوشحال نبود كه دارم رابطه را كمرنگ ميكنم، و حالا احساس ميكنم بهتر است كنار بكشم چون تكليف خودش را نميداند! او مطابق معمول رابطه اش را حفظ كرده و باز هم ميگويد برايم دلتنگ مي شود....

خيلي خوشحال ميشوم اگر نظر و يا تجربه اي اينچنيني داشته ايد و مرا در تجربه تان شريك كنيد تا بهتر تصميم بگيرم.

با سپاس
سوال شده مهر 10, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی افروز (150 امتیاز)

1 پاسخ

5 دوستدار 0 امتیاز منفی

افروز گرامی با سلام 

درباره موقعیت خود اشاره ای نکرده اید , در 36 سالگی در رابطه ای هستید که فرد مقابل صریحا به شما اعلام کرده اند که به آینده ارتباط فکر نمیکنند و فارغ از اینکه مسیله این فرد چیست و چقدر شفافیت دارد یا خیر , سوال من از شما این است که شما در سنی که باید سرمایه گذاری های کوتاه مدت ازدواجی داشته باشید در چنین ارتباطی چه میکنید ؟ 

فردی که اشاره فرمودید:

  • یا تکلیفشان با خودشان مشخص نیست و
  • یا شما مورد ازدواجی ایشان نیستید و فقط تمایل به ارتباط با شما دارند و
  • یا ایشان به واسطه نداشتن بلوغ های چند گانه , نمیتوانند عواطف و احساسات خود را مدیریت کنند و
  • یا هر دلیل دیگری دارند این مهم است که شما برای خودتان تصمیم بگیرید

پیشنهاد : 

میتوانید صراحتا به ایشان بفرمایید که آنچه که در نظر دارید شناخت ازدواجی است و صحبت های ایشان را بشنوید . افروز گرامی به طور کلی ترس از ازدواج یک ترس فراگیر هست اما هر فردی بناست خودش با ترس هایش روبرو بشود و این انتظار میرود که فردی در 36 سالگی به واسطه بلوغ های چندگانه قاطعانه تر با این ترس ها روبرو بشوند . 

در توضیحات خود فرمودید که ایشان میگویند " وجود من اعتماد به نفسش را بالاتر برده چون دیگر دنبال دوستی با فرد دیگری نیست " و این باور از این جهت خطرناک است که نقش شما در رابطه عاطفی بالابرنده اعتماد به نفس یک فرد نیست و یک فرد با جملاتی از این قیبل میتواند شما را در این تله بیندازند که تصور کنید " اگر روزی اعتماد به نفس ندهم میرود دنبال فرد دیگری " . در یک ارتباط سالم شما امنیت عاطفی را تجربه میکنید و با این تجربه رابطه را رشد میدهید , نه اینکه با ایجاد نا امنی سکان رابطه را حفط کنید . 

 

خوشحال میشوم که با بررسی سوالات شما , هر زمان , خدمتی تقدیم کنم

سمانه جهانبخش , کارشناس ارشد روانشناسی , خانه توانگری 

پاسخ داده شده مهر 28, 1395 بوسیله ی سمانه جهانبخش (68,400 امتیاز)
...