به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

10 نفر آنلاین
0 عضو و 10 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7418
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231073

جزییات گذشته ها

4 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام  ممنون اژ راهنماییتو

دکتر شیری در کلاس ازدواج مثبت میفرمایند که در مورد رابطه های قبلی  و دلیل تموم شدنش یا حتی اگه برای کسی مهمه  در مورد رابطه جنسی قبلی سوال شود  سوالم اینکه چرا باید این سوالات پرسیده شود چون اگه ارتباط جنسی هم بوده باشه طرف یا  راست میگه که اگه  بوده باشه ذهنیت منفی در طزف مقابل ایجاد میشه یا  دروغ میگه پس علنا ب چیز قابل توجهی نمیرسه ایا بهتر نیس طرفین مبنای شناخت رو از زمان اشنایی بگذارن؟؟

و اینکه  اکر پسری بفهمد که نامژدش چهار سال پیش که اصلا باهم اشنا نشده بودن اینا با دوس پسر قبلیش رفته جشن تولد و بخواد ناراحتی کنه و حساس شه  چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ ایا حسادتش مخرب نیس؟ ایا بددل نیس؟
سوال شده مهر 12, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی 89Niki (190 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

درخصوص پرسش تان چند نکته مطرح است:

۱- وقتی بناست با کسی پیمان ازدواج بسته شود، اصل مهمی که باید رعایت شود صداقت با طرف مقابل است. بنابراین کسی که رابطه جن.سی را قبل ازدواج تجربه کرده و در پاسخ به این سوال، حقیقت را نمیگوید، اصل صداقت را نادیده گرفته است.

۲- در خصوص ارتباطات پیشین اگر کسی تمایل به اطلاع داشت، آگاهی از کلّیات کافی است و بیان جزئیات نمی تواند کمکی بکند به شناخت بهتر. توجه داشته باشید هر فردی ممکن است گذشته ای داشته باشد که طرف مقابل با توجه با ارزشهایش می تواند آن را بپذیرد یا نپذیرد. البته این مسئله قبل از انتخاب همسر و در زمان آشنایی است.

اینکه پرسیده اید چرا باید این سوالات پرسیده شود، در واقع می توان گفت بایدی در این خصوص وجود ندارد و نوع نگاه افراد به مسائل، تعیین کننده اهمیت آن مسائل برایشان خواهد بود. شاید آنچه از نظر یکی مهم است از دید دیگری اهمیتی نداشته باشد.

۳-نمی توان با قطعیت گفت که حساسیت آن آقا نشان دهنده بددلی است. اما اگر میزان این حساسیت به قدری است که کیفیت رابطه فعلی با نامزدش را تحت تاثیر خود گذاشته مراجعه به یک مشاور می تواند کمک کننده باشد.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

پاسخ داده شده آبان 10, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آبان 11, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...