به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,405 کاربر

7 نفر آنلاین
0 عضو و 7 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2830
بازدید دیروز: 5128
بازدید کل: 6206372

تردید در رفتن به شهر دیگر بعد از ازدواج

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
با سلام

دختری هستم 34 ساله و ساکن اصفهان و خواستگارم 47 سال دارن و ساکن مشهد. سوال اولم در مورد تردید در رفتن به شهر دیگر و وابستگی من به خونوادم هست و سوال دومم در مورد اعتقادات ایشون هست که فقط و فقط خدا را قبول دارند و اهل نماز و روزه و ... نیستن ولی من خودم معتقدم. میخوام ببینم چقدر این دو مورد موضوع میتونه مسئله ساز باشه.

ممنون
سوال شده مهر 13, 1395 بوسیله ی mtk (180 امتیاز)

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست عزیز

در مورد همشهری نبودن لازمست چک کنید که دور شدن از خانواده و زندگی در شهری غیر از محل تولدتان برای شما چه جایگاهی دارد. در نظر داشته باشید که در صورت ازدواج بافرد غیر همشهری، یا شما می توانید به دیدار خانواده بروید یا اینکه خانواده به دیدار شما بیایند. اما اینکه در زمانی که از آنها دور هستید قادر به تحمل ندیدن خانواده و عدم حضور انها در شهر محل زندگی تان هستید، مسئله ای است که به روحیات و طرز فکر شما بر می گردد. لازمست دراین مورد حتما با خودتان صادق باشید تا بتوانید در این مورد تصمیم بگیرید.

اما در خصوص اعتقادات شما و ایشان:

توجه داشته باشید که نوع باورهای مذهبی افراد می تواند سبک زندگی انها را رقم بزند و مثلا بر نوع تفریحات و معاشرتهای افراد تاثیر بگذارد. چک کنید که :

  • این تفاوتی که با ایشان دارید در چه حدی است؟ در حد به جا آوردن مناسک یا اعتقادات اساسی؟
  • و اینکه آیا اعتقادات ایشان برای شما قابل قبول است یا خیر؟
  • این نوع دیدگاه، سبب داشتن سبک زندگی متفاوت یا حتی متضاد با شما خواهد شد یا خیر؟

پاسخ به پرسشهای بالا می تواند به شما کمک کند که با جمع بندی منطقی بتوانید در خصوص ایشان تصمیم بگیرد. دقت کنید تصمیم شما بر اثر عوامل بیرونی و فشارهایی که به دختران مجرد به ویژه بالای سی سال وارد می شود نباشد و فقط بر اساس ملاکها و اولویتهای خودتان، ایشان را بررسی نمایید.

 

 از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آذر 13, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...