به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2733
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196350

چطوری هدف از رابطمونو بفهمم؟

5 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام دختری ۲۷ ساله هستم .مدت ۳ سالی میشه که با یک پسری دوستم و شرایطی که من برای ازدواج میخوام و داره، همدیگرو  دوست داریم اما  هیچ وقت نتونستم بفهمم هدفش از دوستی با من چیه؟ منم خسته شدم دیگه حرفی هم نمیتونم بزنم. اما یکی از دوستان خواستگار معرفی کرده  و  میخواد قرار ملاقات بزاره نمیدونم به دوست پسرم باید بگم یا نه ، گفتم شاید اگه مطع بشه  زودتر تکلیف خودمو و رابطمونو متوجه بشم لطفا راهنماییم کنید. سپاسگزارم
سوال شده مهر 15, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی sakhayi (170 امتیاز)

1 پاسخ

5 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم. احساس نگرانی شما قابل درک است.

طبیعی است که وقتی هدف رابطه از سوی ایشان مشخص نباشد و حالت بلاتکلیفی برای شما ایجاد شود، احساس خوشایندی نداشته باشید. شما به فردی علاقه داشته اید و مدتی هم که با ایشان در ارتباط بوده اید فرصتی را برای شما ایجاد کرده که در مورد ایشان به شناخت دست یابید، و چنانچه می فرمایید شرایطی را که شما برای ازدواج می خواهید دارا هستند. اما تاکنون از ایشان پیشنهادی برای ازدواج دریافت نکرده اید.

با توجه به خواستگاری که در حال حاضر به شما معرفی شده، بهتر است این شما باشید که برای آینده تان تصمیم بگیرید.

می توانید با دوست تان صحبت کنید، برای لحظات خوبی که در کنارش داشته اید از او تشکر کنید، ویژگی های مثبتش را برشمارید و در پایان اشاره کنید به اینکه اگر قرار باشد فردی را برای یک عمر انتخاب کنید، ترجیح می دهید که این فرد، ایشان باشد.

چنانچه این آقا نظرش با نظر شما یکی بود (ازدواج)، تلاش و رفتاری در خور رسیدن به این هدف از خود نشان خواهد داد و اگر هم قصد ازدواج نداشت، تکلیف شما مشخص می شود و می توانید برای آینده خود تصمیم گیری نمایید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آذر 18, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...