به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,410 کاربر

3 نفر آنلاین
0 عضو و 3 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 506
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6224168

ظاهر همسرم ايده آل من نيست

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام

در مورد انتخاب همسرم تنها مشكلم ظاهر ايشون بود ... ايشون از نظر من ظاهر معمولي دارن و براى من كه دخترى قدبلند و زيبا هستم از نظر ظاهرى ايده آل من نبودن و به نظر خودم تناسب نداشتيم گرچه خانواده و دوستام با نظر من مخالف بودن . بالاخره با در نظر گرفتن ساير شرايطشون كه خيلى خوب بود و نظر اطرافيان من جواب مثبت دادم، لازمه بگم جذابيت جن سي برا من وجود داشت و داره اما هنوز ظاهر رو با بقيه پسرا مقايسه مى كنم و اين موضوع اذيتم مى كنه. در مورد علاقه هم بايد بگم علاقه در من به وجود اومده ولي عشق و دوست داشتن وافر نه، با اين حال من هرگز اجازه نمى دم همسرم متوجه اين موضوع بشه. خواهشا راهنمايي بفرماييد. مطمئنا پاسخ شما قبل و بعد از ازدواج متفاوت هست، خواهش مى كنم اگر امكانش هست پاسختون رو در حالى كه هنوز جواب مثبت نداده بودم بفرماييد. ممنون
سوال شده مهر 24, 1395 در پس از ازدواج بوسیله ی Narsis-r (160 امتیاز)

1 پاسخ

5 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

در مورد همسرگزینی، آیتمهایی وجود دارد که یکی از آنها ظاهر طرف مقابل است.

در زمان انتخاب همسر لازمست که طرف مقابل جاذبه جن.سی برای شما داشته باشد. به غیر از این مورد، از مجموع شرایطی که به عنوان همسر آینده مدنظر شما بوده نیز دارای حداقلهای شما باشد.

مرقوم فرموده اید: از نظر ظاهرى ايده آل من نبودن و به نظر خودم تناسب نداشتيم... جذابيت جن سي برا من وجود داشت و داره 

دوست عزیز، با توجه به اینکه ایشان در زمان آشنایی و خواستگاری برای شما جاذبه داشته اند، بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که شاید نوع نگاه شما به مقوله ظاهر، جای بازنگری دارد. ممکن است با توجه به اینکه نوشته اید شما بلندقد و زیبا هستید، دچار نوعی کمال گرایی شده باشید و یا اینکه انتظارات خاصی را از ظاهر همسر برای خود تعیین نموده بودید. طبیعی است اگر چنین نگاه و انتظاری از طرف مقابل داشته باشیم خیلی زود سرخورده می‌ شویم و فکر می‌ کنیم شکست خورده‌ایم. بنابراین سعی کنید با نگاهی درست و واقعی به زندگی مشترک تان برسید.

ضمن اینکه مقایسه همسر با دیگران هیچ کمکی به شما نخواهد کرد و حتی باعث ایجاد احساسات ناخوشایند در شما خواهد گردید. بهتر است به جای مقایسه ظاهر همسرتان با پسران دیگر، نوع نگاه خود و نیز جنس ارتباط تان را مورد توجه داشته باشید. مثلا اینکه ایشان سعی در حفظ جذابیت ظاهری و رفتاری خود هستند؟ شما چطور؟

منظور شما از اینکه نوشته اید: پاسختون رو در حالى كه هنوز جواب مثبت نداده بودم بفرماييد، چیست؟

در هر حال شما به ایشان پاسخ مثبت داده اید و طبیعی است که شرایط قبل از ازدواج با بعد از ازدواج متفاوت است. مشاوره خواستن به معنای دریافت پاسخ است نه اینکه انتظار داشته باشید فقط آنچه دوست دارید بشنوید.

همچنین با توجه به اینکه مرقوم فرموده اید ایشان در ابتدا جذابیت جن.سی برای شما داشته اند؛ ممکن است در حال حاضر نکته خاصی در ظاهرشان باشد که مطلوب شما نباشد. مثلاً در نوع پوشش ایشان، مدل مو، تیپ، نحوه صحبت و... یعنی مجموع عواملی که باعث جذابیت یک مرد هستند. بهتر است چک کنید که آیا چنین چیزی وجود دارد یا خیر؟ و چنانچه موردی مطلوب شما نبود به گونه ای آن را مطرح کنید که احساس کنترل شدن و یا نگاه بالا به پایین به همسرتان ندهید و از جملات مثبت استفاده نمایید (مثلا: زمانی که این مدل لباس را می پوشید از نظر من جذاب تر می شوید).

دوست خوبم؛ ممکن است در ازدواجهایی که خواستگاری به شیوه سنتی صورت می گیرد نوع احساسات طرفین نسبت به هم با افرادی که آشنایی و علاقه قبلی داشته اند متفاوت باشد. همسر شما برایتان جاذبه دارند و شرایط ایشان برای شما قابل قبول بوده است که پیشنهاد ازدواج ایشان را پذیرفته اید. بهتر است به جای مقایسه های غیرمفید، موارد فوق را در نظر داشته باشید و زندگی تان را با انتظارات واقعی پیش ببرید و چنانچه مسئله ای هست که تغییر دادنش می تواند به شما کمک کند، آن را در زندگی خود صورت دهید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آبان 15, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...