به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7404
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231059

چقدر شكل ظاهري مورد ازدواج اهميت دارد؟.

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
دختر ٣١ ساله اي هستم با تحصيلات بالا كه  به دليل اينكه در موارد متعدد ازدواج خيلي وقت هدر دادم تصميم گرفتم  پاي احساسات را وسط نكشم و درست عمل كنم.اخيرا يك مورد به من معرفي شده كه واقعا از نظر برخورد و پختگي مناسب است موقعيت كاري هم متوسط اما دانشگاهي است. علاوه بر اينكه ايشان برونگرا هستند و در دو نوبت كه ديدمشان بيشتر صحبت ميكردند مشكلي كه دارم اين است كه از نظر جثه با من تفاوت دارد و در واقع كسي در خانواده با اين جثه نداشتيم و هيچ وقت چنين تصوري از همسر نداشتم. و حقيقتش اينه كه در دو جلسه اي كه ديدمش آرامشي كه انتظار داشتم نداشتم با اينكه ايشون دوست دارن ادامه بديم. از طرفي من دوست دارم ازدواج كنم كه به يك ثباتي برسم و تنها بودن براي من جذاب نيست و به دلايل تحصيلي و خانوادگي خيلي تنها بودم. با توجه به اينكه من جثه ي ظريف و لاغر اندام دارم به نظر شما بايد به صحبت ها ادامه بدم؟
سوال شده مهر 25, 1395 بوسیله ی Shermineh (450 امتیاز)
نمایش از نو آبان 16, 1395 بوسیله ی Shermineh

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

در مورد انتخاب همسر، آیتمهایی وجود دارد که یکی از آنها ظاهر طرف مقابل است.

منظور از جذابیت ظاهری این است که نسبت طرف مقابل از لحاظ جن.سی جاذبه وجود داشته باشد. در این مورد قانون خاصی وجود ندارد و بحث سلیقه شما مطرح است.

مرقوم فرموده اید:  از نظر جثه با من تفاوت دارد و در واقع كسي در خانواده با اين جثه نداشتيم و هيچ وقت چنين تصوري از همسر نداشتم

اینکه در خانواده شما فردی با چنین ظاهری وجود داشته یا خیر و اینکه تصور شما از ظاهر همسر این نبوده، با مسئله جذابیت فرق دارد. شما لازمست میزان مطلوبیت ایشان را برای خودتان چک کنید. یعنی آنچه در حال حاضر در مورد ایشان می بینید مهم است نه اینکه قبلا چه تصوری داشته اید و یا اینکه فردی با فیزیک ایشان در خانواده تان هست یا خیر.

مطلوبیت فیزیکی یعنی اینکه ظاهر آن آقا بتواند برای شما قابل قبول باشد و تصور رفتن در آغوش چنین مردی به شما هیجان بدهد. البته با توجه به اینکه ایشان به شما معرفی شده و خواستگاری به شیوه سنتی صورت گرفته، طبیعی است که این فرایند نیاز به زمان داشته باشد.

بهتر است چنانچه حداقلهای خود را در ایشان می بینید مدتی معین را با ایشان معاشرت داشته باشید تا بتوانید به شناخت بیشتری در مورد این آقا دست یابید. در نظر داشته باشید که شما زمانی می توانید انتخاب مثبتی داشته باشید که خودتان را خوب شناخته و توقعات و انتظارات خود را از زندگی مشترک بدانید تا با آگاهی، دست به انتخاب همسر بزنید.

 

خواندن مقاله زیر خدمت شما پیشنهاد می شود:

چه چیزهایی را در خواستگارمون سریعا چک کنیم؟

 

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آبان 16, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
...