به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

6 نفر آنلاین
0 عضو و 6 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2775
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196392

انتخاب کار یا زندگی فوري

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام

من دختری 33 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس که 6 سال هست به صورت نیروی شرکتی در شهر دیگری دور از خانواده مشغول به کار هستم .الان خواستگاری دارم 31 ساله دانشجوی فوق لیسانس که ایشون در شهر خودم مشغول به کار هستن . با برررسی ها و آشنایتی که تا کنون از همدیگه پیدا کردیم شباهت هاو تناسب خوبی با هم داریم ولی ی مورد اساسی هست اینکه من با توجه به اینکه شرکتی هستم امکان انتقال به شهر خودم رو ندارم ولی در چند سال آینده که تبدیل وضعیت بشم و نیروی رسمی بشم میتونم منتقل بشم که این کار حدودا 5 سال زمان خواهد برد ، از طرفی خواستگار من در محل کار خودشون پست کاری خوبی دارن و متمایل نیستن خودشون رو منتقل کنن چون میگن با انتقال به شهر دیگه از نظر کاری 5 سال به عقب برمی گردم ، حالا من موندم چکار کنم چون ایشون از طرف دیگه هم میگن دوست ندارن چند سال اول زندگی  دور باشیم و زندگیمون رو دیر شروع کنیم .من در این 6 سال خیلی سختی برای کارم کشیدم به این امید که تبدیل وضعیت بشم و انتقالی بگیرم و الان اصلا نمی دونم چکار کنم ؟ ایا گذشتن از کارم برای ازدواج کار درستیه ؟ هم نگران زندگی ایم هستم چون شرایط سن ام به من اجازه تصمیم اشتباه نمیده لطفا بهم کمک کنید
سوال شده مهر 28, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی تنها (240 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

نگرانی های شما قابل درک است.

یکی از مسائل مهم در ازدواج، مسائل مالی است و با توجه به مسئولیتهایی که آقایان دارند طبیعی است نسبت به شغل و مسائل مالی توجه خاص داشته باشند.

از سویی دیگر چنانچه ازدواج شما و ایشان با همین شرایط و رفت و آمد شما به شهر دیگر صورت پذیرد نیز شما متحمل سختی های زیادی خواهید شد.

شما لازمست مسئله بارداری و فرزندپروری را نیز در نظر بگیرید. شاید امکان رسمی و انتقالی شدن تا ۵سال آینده برای شما فراهم نشود. در اینصورت اگر ازدواج نکرده باشید ممکن است فردی که شرایط قابل قبول تان را دارد از دست بدهید واگر ازدواج کرده باشید فشار زیادی بر شما وارد خواهد شد.

دوست خوبم، طبیعی است که کار کردن و اشتغال برای شما جذابیتهایی دارد. اما می توانید برآورد کنید که هزینه ای که برای یک ازدواج خوب می دهید در مقایسه با فایده ای که در صورت ماندن در این شغل دارید چقدر خواهد بود.

البته این بدان معنا نیست که شما کلا کار را ترک کرده و بیکار بمانید. چنانچه تمایل شما به کار کردن باشد می توانید در شهر خودتان جویای کار باشید.

توجه داشته باشید که هیچ انتخابی کامل نیست و مهم اینست که در مقایسه ی نسبت فایده به هزینه، بیشترین سود را ببرید و رضایت خاطرتان تامین شود.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_ کارشناس ارشد روانشناسی_ خانه توانگری

پاسخ داده شده آذر 22, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آذر 24, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...