به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,487 پاسخ

3,155 نظر

7,424 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 625
بازدید دیروز: 5400
بازدید کل: 6247457

رفاقت دختر مجرد با مردی که در شرف جدایی(طلاق) است.

3 دوستدار 1 امتیاز منفی
با سلام و تشکر از ارائه مشاوره تان و اینکه به رفع مشکلات ما کمک می کنید . من دختر مجردی هستم که 1 ماهی هست که با یک اقایی اشنا شدم که در شرف جدا شدن هستن .ایشون جریان زندگیشونو تعریف کردن طبق حرفای خودشون به دلیل فرار از پرداخت مهریه و اینکه متاسفانه تا بحال ملک و سرمایه زندگیشونو به نام همسرشون کردن و الان دارن با همسرشون تنها به دلیل اینکه حق طلاق هم با همسرشونه زندگی می کنن.ظاهرا چند سال هست که حتی با هم رابطه ای ندارند و تنها در یک خانه زندگی می کنند و هرکدوم منتظرند که اون یکی جهت طلاق اقدام کنه .خانواده ها هم با هم قهرن و ارتباطات کلا قطع شده .به من هم گفتن چه من باشم چه نباشم زندگیشون تا 6 7 ماهه اینده تمام خواهد شد حتی اگه ایشون بخواد با جدا شدن از همسرش از لحاظ مالی به 0 برسه. من هم از نظر اخلاق و رفتار و ظاهر و معیارهایی که دارم واقعا ایشون رو می پذیرم منتها نمی دونم ارتباط با ایشون صلاح هست یا خیر.البته قطعا صلاح نیست اما متاسفانه بحث احساسی قضیه به شدت منو درگیر این رابطه کرده .ما حتی درباره معیارهامون و شروع زندگی با هم صحبت کردیم. ممنونم از وقتی که می گذارید و راهنمایی می کنید و به زندگی امثال من سمت و سو می دید.
سوال شده مهر 29, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی تی تی تی (140 امتیاز)

1 پاسخ

7 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

همانطور که خودتان هم اشاره کرده اید، ارتباط با مرد متاهل، ارتباطی منطقی و مثبت نمی باشد. ایشان در مورد زندگی خود توضیحاتی داده است. پرسش اینجاست که شما از کجا می دانید که حقیقت را به شما گفته؟

البته حتی اگر هم آنچه که ایشان از زندگی در حال جدایی خود گفته صحت داشته باشد باز هم ارتباط با مردی که در حال حاضر متاهل می باشد رابطه مثبتی نیست. ایشان لازمست ابتدا تکلیف زندگی خود را مشخص نموده و سپس در مورد هر تصمیمی اقدام کند، نه اینکه وقتی هنوز در زندگی متاهلی است برای زندگی آینده با شما برنامه ریزی کند.

شما نیز بهتر است دلایل وابستگی به ایشان را در خود بیابید . توجه داشته باشید که گاهی مهرطلبی باعث می شود که وابستگی های غیرمثبت برای ما ایجاد شود. گاهی هم احساس "من خوب نیستم" سبب ورود به چنین روابط پرخطری می شود. وقتی شما دلیل رفتار خود را بدانید از تکرار آن رفتار و ادامه آسیب به خود در آینده پیشگیری خواهید نمود.

در هر صورت ادامه دادن چنین ارتباطی با فردی که تکلیف زندگی اش مشخص نیست توصیه نمی شود.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_ کارشناس ارشد روانشناسی_ خانه توانگری

پاسخ داده شده آبان 24, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,320 امتیاز)
ویرایش شده آبان 25, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...