به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,402 کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 812
بازدید دیروز: 4805
بازدید کل: 6199231

میزان شراکت مالی زن در زندگی زوجهای جوان

8 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام. ممنون از زحمات شما و تیم خوبتون..

من 2 سالی هست که ازدواج کردم. از قبل از ازدواج شاغل بودم و دارای استقلال مالی....بعد از ازدواج همچنان این استقلال رو حفظ کردم و الان تمامی مخارج "شخصی" من به عهده خودم هست. از جمله شهریه دانشگاه، کلاسهای ورزشی و .... . توی هزینه های سفر یا خرید ماشین مشترک و .... با همسرم هم شراکت دارم. خودم از همون ابتدا دوست نداشتم که فشار مالی به همسرم وارد کنم ، بعلاوه اینکه گاها بحثهای پدر و مادرم رو بر سر خرجهایی که مادرم میکرد شاهد بودم (مادرم خانه دار هستن و از پدرم پول میگیرن)، دوست نداشتم که شرایط مادرم رو داشته باشم و لازم باشه واسه خرجهایی که کردم توضیح بدم...

با وجود این، گاهی مردد میشم که ممکنه خرج کردن من از پولم یا توقع نداشتن از همسرم برای تامین مالی موارد شخصی خودم ، کار درستی نباشه....تازگیها که بحث تعویض ماشین رو پیش کشیدم همسرم گفت که "خودت پول بزار و یه مدل بهتر بخر"....این قبیل حرفها من رو کمی مردد میکنه که شاید روش اشتباهی رو پیش گرفتم و بهتر بود که از اول کمی توقع میداشتم از ایشون.

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
سوال شده آبان 2, 1395 در پس از ازدواج بوسیله ی narcissa (280 امتیاز)
...