به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,487 پاسخ

3,155 نظر

7,424 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 638
بازدید دیروز: 5400
بازدید کل: 6247470

مدت آشنایی قبل از ازدواج

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام میخواستم بپرسم مدت زمان آشنایی معقول یه دختر و پسر که برای ازدواج آشنا شدن چقدره؟و چه مدت زمانی باید بگذره تا خانواده ها در جریان قرار بگیرند؟
سوال شده آبان 4, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی moni moni b (200 امتیاز)

1 پاسخ

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

زمانی که هدف از آشنایی، ازدواج باشد نوع آشنایی متفاوت است. البته داشتن هدف ازدواج به این معنی نیست که پس از آشنایی، حتما باید ازدواج کرد. ممکن است دوره آشنایی و معاشرت، هر دو طرف را به این نتیجه برساند که متناسب یکدیگر نیستند.

 زمان متوسط آشنایی به هر رابطه بستگی دارد و نمی توان یک بازه قطعی برای آن تعریف کرد. اما بهتر است این دوره بیش از شش ماه طول نکشد زیرا می تواند سبب وابستگی غیرمنطقی به طرف مقابل گردد. این آشنایی نوعی شناخت اولیه و پیش‌ زمینه دوران نامزدی است. اگرچه این ارتباط، به قصد ازدواج شروع می‌شود اما به این معنی نیست كه الزاما به ازدواج ختم شود. همچنین در این دوران برقراری ارتباط جسمانی توصیه نمی شود.

توجه بفرمایید که تضمینی وجود ندارد كه پس از همین مدت یا بیشتر شناخت طرفین از هم كامل شود. گاهی گذر زمان فقط وابستگی عاطفی كاذب به وجود می‌آورد. نوعی وابستگی كه موجب نادیده گرفتن تضادها و تفاوت‌ های شخصیتی دو طرف خواهد شد. در هر حال در دوران آشنایی، معمولا افراد سعی می کند ویژگی های مثبت خود را بیشتر نشان دهند.

معاشرت برای شما فرصتی ایجاد خواهد کرد به به شناخت کلی در خصوص طرف مقابل برسید و مواردی مانند نظام ارزشی خانواده، تناسبهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، شخصیتی و... را چک نمایید. بهتر است این معاشرت با اطلاع خانواده باشد تا بتوانید از راهنمایی های خانواده نیز بهره مند گردید و حتی چنانچه بنا به هر دلیل ازدواجی صورت نگرفت خانواده اطلاع داشته باشند. ضمن اینکه لازمست در این دوران خود را بدون شناخت کافی از طرف مقابل درگیر رابطه عاطفی نکنید تا در صورت عدم ازدواج، از لحاظ روحی دچار آسیب نشوید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آبان 11, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,320 امتیاز)
...