به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

3 نفر آنلاین
0 عضو و 3 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2738
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196355

وقتی مردی به شما میگه آمادگی ازدواج نداره آیا باید بیخیالش شد؟

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
حدود سه سال و نیم از شروع رابطه من با دوست پسرم (نامزدم) می گذره. رابطه ما خیلی قشنگ و با یک ابراز  عشق  دو طرفه شروع شد. با وجود مشکلات زیادی (دوری و دلتنگی)  که داشتیم به هم متعهد موندیم و رابطه رو حفظ کردیم. ایشون تو یه کشور دیگه زندگی می کنه و شش ماه پیش تصمیم گرفتیم  من مدتی برم پیش ایشون و ببینیم آیا باز هم همون حس قبلی رو خواهیم داشت و در نهایت چه تصمیمی برای ازدواج می گیریم. با وجود اینکه خیلی با هم خوب کنار می آییم و هیچ مشکلی با هم نداریم ولی ایشون میگه با اینکه من رو خیلی دوست داره ولی آمادگی ازدواج نداره. ایشون از مسئولیت های مالی و عاطفی ازدواج کمی می ترسه. با ویژگیهایی که من از ایشون سراغ دارم این حرف برام قابل هضم نیست چون آدم فوق العاده مسئولیت پذیر، متعهد و اهل زندگی ست و از نظر مالی هم مشکلی نداره. یک توجیه دیگری هم که برای این موضوع داره اینه که دلش میخواد بعضی اوقات تنها باشه و می ترسه ازدواج این آزادی و تنهایی رو ازش بگیره. (ایشون درونگرا و من برونگرا هستم). من همیشه سعی کردم بهش فرصت تنها بودن رو بدم و محدودش نکنم و مشکلی با اینکه با دوستاش بدون من بیرون بره ندارم ولی اون فکر می کنه من انقدر نیازمند توجه هستم که وقتی من رو به جمع دوستاش نمی بره من حسادت می کنم. البته ایشون دایره دوستان کوچیکی داره که خیلی هم باهاشون رفت و آمد نداره.

من فکر می کنم بعد از این همه مدت دیگه باید این رابطه یا به یک سطح بالاتر یعنی ازدواج بره یا اینکه تموم شه. ولی اون میگه علیرغم اینکه نمیخواد ازدواج کنه نمیخواد من رو هم از دست بده. احساس می کنم دوباره میخواد این رابطه روادامه بده... ولی من 30 سالمه و بنظرم سه سال و نیم زمان کافی برای شناخت بوده. در ضمن ایشون 9 ماه از من کوچیکتره.

من مدت کوتاهی هست که برگشتم پیش خانواده ام و قرار شده تو مدتی که دور از هم تنها هستیم،  طی دو-سه هفته آینده تصمیم نهایی رو بگیریم: ازدواج یا اتمام رابطه. خانواده ها هم تصمیم نهایی رو به عهده خودمون گذاشتن و فشاری از جانب اونها نیست.
سوال شده آبان 4, 1395 در پایان ارتباط بوسیله ی نارنج (130 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن آبان 4, 1395 بوسیله ی نارنج

1 پاسخ

3 دوستدار 1 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

قابل درک است که بودن در رابطه ای که آینده ای نامعلوم دارد می تواند باعث حس ناخوشایند در شما گردد.

پرسشی که مطرح می گردد این است که خواسته ی شما از بودن در چنین رابطه ای چیست؟ اگر قصد ازدواج دارید بهتر است توجه داشته باشید که این هدف را در چنین رابطه ای به دست نخواهید آورد.

ایشان موضع خود را صریحاً به شما اعلام کرده (قصد ازدواج ندارد ولی نمی خواهد ارتباط را با شما قطع کند) و ادامه دادن چنین رابطه ای فقط سبب درگیری عاطفی شما و از دست دادن فرصتها خواهد بود.

بنابراین با توجه به اینکه خودتان هم در انتهای نامه تان نوشته اید: "ازدواج یا اتمام رابطه" و ایشان نیز تمایل به ازدواج ندارند، بهتر است سختی های ترک عاطفی را بپذیرفته و بیش از این در این رابطه سرمایه گذاری عاطفی نفرمایید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_ کارشناس ارشد روانشناسی_ خانه توانگری

پاسخ داده شده آذر 22, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آذر 24, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...