به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2796
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196413

ملاک انتخاب همسر

3 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام خدمت شما

چند وقتی است که با دختر خانمی اشنا شده ام و چند باری با خود و مادر ایشان برخورد داشته ام. اینطور که به نظر میرسد از لحاظ فرهنگی، مذهبی و ... به خانواده ما نزدیک هستند ولی از لحاظ اقتصادی ممکن است که مقداری  تفاوت داشته باشیم. اختلاف سنی من با ایشان 7 سال است. بنده هم دانشجوی دکتری می باشم ولی چون کار ثابتی ندارم وضعیت مالی خوبی ندارم. لذا به نظر شما تکلیف چیست؟ ایا اقدام کنم و برای شناخت بیشتر و گفتگو قدم بردارم یا خیر؟ چه باید کرد؟

با سپاس و احترام
سوال شده آبان 10, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی mhn0022 (150 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

در مورد ازدواج، بلوغهایی وجود دارد که یکی از آنها بلوغ مالی است.

منظور از بلوغ مالی الزاماً داشتن تمکن مالی زیاد نیست. منظور اینست که فرد بتواند یک شغل ثابت داشته باشد و برای زندگی مدیریت مالی داشته باشد. این مسئله برای آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار است. یعنی آقاپسری که تصمیم به ازدواج دارد ابتدا در مورد مسایل مالی لازمست که برنامه ریزی نموده باشد.

اما در حال حاضر اگر ایشان را مناسب خود میدانید ابتدا قبل از اقدام، بهتر است مسئله اشتغال خود را حل کنید. یعنی چنانچه قصد تشکیل خانواده دارید بایستی شغل داشته باشید حتی اگر در کاری غیر متناسب با تخصص خود هم موقتاً مشغول به کار شوید.

در نظر داشته باشید که مسائل مالی از جمله مسائل مهمی است که کم توجهی به آن می تواند به آینده ازدواج ضربه بزند. اگر مسئله اشتغال حل شود در خصوص نحوه خرج کردن و برنامه ریزی مالی و... می توانید تا زمان دانشجویی خود توافق کنید. ضمن اینکه آن خانم نیز حق دارد شرایط شما را بپذیرد( یا نپذیرد). اما اقدام به آشنایی و ازدواج تا زمانی که یک آقاپسر به درآمد گذراندن زندگی دست نیافته توصیه نمی شود.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_ کارشناس ارشد روانشناسی_ خانه توانگری

پاسخ داده شده آبان 23, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آبان 25, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...