به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

9 نفر آنلاین
0 عضو و 9 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7406
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231061

ازدواج با فردی که فرزند دارد

3 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام
من با مردی آشنا شده ام که از ازدواج خود صاحب یک فرزند است.

همسر این فرد 5 سال پیش، به دلیل مشکلات اقتصادی ایشان را رها کرده و اکنون کارهای طلاق آنها رو به انجام است (به دلیل درخواست مهریه توسط همسر طلاق انجام نشده بوده ولی ایشان الآن مسائل مالی را حل نموده و با اقساط قادر به پرداخت هستند).

در دوسال گذشته خانم اجازه ملاقات به پدر نداده (حکم جلب برای مهریه گرفته و از آن برای تهدید استفاده میکند) و تمام ترسش از این است که پدر بچه را بگیرد. اکنون که قضایا در حال حل شدن است فرد قادر خواهد بود به زودی فرزند 8 ساله را ملاقات کند.

من با مشاور ایشان هم جلسات زیادی صحبت کردم و دونفره نیز به مشاوره رفتیم. من خودم مطلقه هستم (حدود 2 سال است) و دوست دارم تلاشم را برای داشتن زندگی موفقی داشته باشم.

از نظر رفتاری و ظاهری و جنسی این آقا مورد پسند من است  و درباره مسائل مختلف میتوانیم با یکدیگر صحبت کنیم و گفتگو به خوبی بین ما انجام میشود. یک سال از آشنایی اولیه و 6 ماه از آشنایی بیشتر و کاملتر ما میگذرد. مشکلاتی بوده است ولی همیشه با گفتگو حل شده (چیزی که من در ازدواج قبلی و یا روابط دیگر به این خوبی تجربه نکرده ام).

مشاور ایشان و من اعتقاد دارد وقتی گفتگو باشد و ما صادقانه بخواهیم مسائل را حل کنیم، وجود بچه به رابطه ی ما دو نفر ضربه نمیزند. از طرفی خانواده من روی این قضیه بسیار حساس هستند (مثلاً مادر از این که ممکن است مسئولیت بچه به هر دلیلی به دوش ما بیوفتد و من "نامادری" بشوم خیلی ناراحت است).

میخواستم بپرسم با توجه به این مسائل من چه چیزهایی را باید در نظر بگیرم برای تصمیم نهایی؟ یا باید با چه کسانی برای برداشتن گامهای درست مشورت کنم؟
به نظر من، ما هر دو نفر فردیت خود را شناخته ایم و تحت تأثیر سایرین نیستیم و برای یکدیگر ارزش و احترام قائل هستیم. خانواده های خوبی داریم که استقلال ما را به رسمیت میشناسند و خانواده ایشان مرا بسیار دوست دارند (همینطور مادر من ایشان را دوست دارد ولی از بابت بچه ناراحت است).

من کلاسهای دکتر شیری را طی کرده ام و برداشتم نسبت به رابطه ی "دو نفره ی" ما این است که رابطه ی سالم و خوبی است.

با تشکر
سوال شده آبان 11, 1395 بوسیله ی shelman (320 امتیاز)

1 پاسخ

3 دوستدار 1 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم. نگرانی های شما و خانواده محترم تان قابل درک است. 

آنچه در حال حاضر بیش از فرزند داشتن ایشان اهمیت دارد، مسئله همسرشان است. مرقوم فرموده اید که ایشان به دلیل مسائل مالی و مهریه همسر فعلی شان هنوز از او جدا نشده اند.

خواهر گرامی، ایشان بنا به هر دلیل هم که در ازدواج نخست خود موفق نبوده باشند لازمست ابتدا تکلیف آن را روشن کرده و پس از جدایی به فکر ازدواج باشند. ایشان در حال حاضر یک مرد متاهل هستند و حتی ممکن است دلیل نزدیک شدن ایشان به شما، کاهش استرسهای مربوط به زندگی اش باشد. بنابراین تا زمانی که تکلیف ایشان مشخص نشده، سرمایه گذاری عاطفی و برنامه ریزی کردن برای ازدواج با مردی که در حال حاضر متاهل است، ممکن است سبب آسیب به شما شود.

شما در مرقومه تان اشاره کرده اید که این آقا مدت ۵ سال است با همسر خود مشکل داشته ولی هنوز جدا نشده. این جدا نشدن به هر دلیل هم که باشد ممکن است این وضعیت ایشان بنا به همان دلایل به همین ترتیب ادامه یابد.

بنابراین بهتر است که ایشان ابتدا تکلیف زندگی خود را به طور قطعی مشخص کند و سپس برای تصمیمهای بعدی اقدام کند. ادامه دادن ارتباط با این شرایط می تواند سبب وابستگی بیشتر شما در یک رابطه با سرانجامی نامعلوم باشد که در نهایت باعث آسیب دیدن شما می شود.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- کارشناس ارشد روانشناسی- خانه توانگری

پاسخ داده شده آبان 23, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آبان 25, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...