به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,407 کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2425
بازدید دیروز: 5161
بازدید کل: 6211124

هیچ خواستگاری ندارم. لطفا جواب بدهید

4 دوستدار 1 امتیاز منفی
من دختر 24 ساله ای هستم که دانشجوی سال آخر پزشکی ام. تابحال هیچ خواستگاری نداشته ام. خانواده ام در یک محیط روستایی زندگی میکنند. نمیدونم باید چطور یک پسر را به خودم جذب کنم. میترسم تا همیشه مجرد بمونم.
سوال شده آبان 11, 1395 در سبک زندگی مجردی بوسیله ی روشنا (150 امتیاز)

1 پاسخ

2 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

ازدواج یکی از مهمترین اتفاقات زندگی است و طبیعی است در این مورد دغدغه داشته باشید.

شما دخترخانم کوشا و با استعدادی بوده اید که تا این مقطع تحصیل کرده اید. حتما امتیازات دیگری هم دارید که اینجا ننوشته اید.

  • وقتی دخترخانمی اصلا خواستگار ندارد به این معناست که قابلیتها و امتیازاتش به درستی دیده نمی شوند.
  • بخشی از این دیده نشدن به محیط اجتماعی بستگی دارد. مثلا ممکن است عرف محیط زندگی شما به گونه ای باشد که این پیام والدی را به شما آموخته باشد که دخترخوب باید سنگین باشد، یا نباید جلب توجه کند و... در حالیکه زنانه زیستن و توجه به ظرافتهای وجودی یک خانم، منافاتی با رعایت عرف جامعه ندارد. متناسب با ارزشهای خانوادگی و اجتماعی خود همواره آراسته باشید. 
  • گاهی هم دلیل نبود خواستگار، رفتارهایی است که سبب ترس مردان اطراف تان می شود. ممکن است رفتار شما به گونه ای بوده باشد که احساس ضعیف بودن به مردان پیرامون خود داده باشید. داشتن اعتماد به نفس، خوب و مثبت است ولی همزمان از ظرافتهای زنانه نیز غافل نشوید. مثلا به مردان اطراف تان نشان دهید که در برهه هایی از زمان دوستدار دریافت حمایت از سوی مرد هستید. رفتارتان دلبرانه باشد نه خواهرانه.
  • هنوز هم خانواده ها نقش مهمی در ازدواج جوانان دارند. معاشرت با خانواده های خوب و حضور در جمعهای زنانه را از دست ندهید. این مسئله بخصوص در محیطهایی که فرهنگ سنتی تری دارند از اهمیت خاصی برخوردار است.

دوست خوبم، طبیعی است که برخی مسائل و دیدگاهها که در اجتماع و محل زندگی ما در خصوص ازدوجود دارد سبب استرس ما می شود، اما شما در حال حاضر در سن مناسبی برای ازدواج هستید. نکاتی را که خدمت تان عرض شد در نظر داشته باشید و نیز توجه کنید که بر اثر فشارهایی که از سوی اجتماع به دختران وارد می شود اقدام به ازدواج نکنید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_کارشناس ارشد روانشناسی_خانه توانگری

پاسخ داده شده آبان 24, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آبان 25, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...