به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7440
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231095

ادامه رابطه تموم شده

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام

دختری هستم 24 ساله که 5 سال در یک رابطه دوستی با پسری که تنها 9 ماه اختلاف سنی داریم، بودم که از ابتدای آن هدف ازدواج بود اما تفاوت هایی رو مثل مذهب و فرهنگ دیده میشد. البته خانواده ها از دوران کودکی با هم آشنایی داشتند.

به دلیل وابستگی عاطفی تلاش به کنار آمدن با اختلافات داشتیم.البته شرایط  هم برای ازدواج مهیا نبود از جمله مشخص نبودن کار یا سربازی و حتی درس.اما اخلاق بسیار آروم و محترمانه اون من رو شیفته خودش کرده بود.

اخلتلاف فرهنگی ما مثل نحوه خرج کردن بود که اون ها ما رو خانواده تجملی و ما اون ها رو خانواده کمی مقتصد میبینیم.

با مراجعه به مشاور بعد از 5 سال حکم جدایی رو بهمون دادند. اما 6 ماهی که از جدایی گذشته حتی یک روز هم آروم و قرار نداشتم و احساس افسردگی و خمودی داشتم. بدون اینکه احساس کنم غروری ازم شکسته میشه گهگاهی ایمیل هایی در باب درد و دل میزدم اما جوابی نمیگرفتم.

الان ایشون سرباز هستن ودر جواب به یک ایمیل من خواستار برگشت به رابطه رو دادند. البته با شرط منطقی بودن آن. (میتوانم ایمیل ها را برایتان بفرستم)

احساس هردو به این هست که هردو شیفته اخلاق و منش سنگین همدیگه هستیم اما شرایط همدیگه اونقد منطقی نیست.

من الان دختری هستم که در حال تحصیل فوق لیسانس و با درآمد هرچند ناچیز اما ایشون یک سرباز لیسانسه با درآمد نامشخص. قید و بند بودن در مذهب از جانب من و فقط انسان خوب بودن از جانب او کمی اختلاف هست. البته واقعا به این ایمان دارم که اهل دروغ یا بازی و خیانت نیست و تلاش بر خوب بودن دارد. اهل کار هست و در هرکاری که بوده است تلاش به بهترین بودن دارد که این اتفاق هم افتاده است.

تفاوت های اخلاقی که بیشتر مورد پسند من بوده است مانند قاطع و محکم بودن پیدا کرده. هدف فعلی او لذت بردن از حال است که قبلا هم اینطور بود اما استرس ها و نگرانی های بیش از حد من از آینده او را دلزده میکرد. الان هم با شرط لذت بردن و شاد بودن برگشته است اما اینکه ادامه دادن آن درست هست یا خیر کاملا برایم مبهم است چون من خود شخصیتی او را میپسندم و او هم همینطور اما برخی شرایط مناسب نیست. و قاطعانه بیان میکند که در حال حاضر شرایط ازدواج ندارد و صرفا رابطه در جهت ادامه دادن تا ازدواج است.

باید چه کرد؟ من نمیتوانم نه گذشته ام  ن این آدمی که همه خوشی گذشته ام را برایم ساخته را فراموش کنم نه میدانم که میتوانم این رابطه به شکل بهتر و درست تر ادامه دهم یا خیر. خواهش میکنم من را از این ابهام خارج کنید.
سوال شده آبان 12, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی naz.al (120 امتیاز)
...