به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,413 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 7435
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6231090

چگونه جلوی سر سختیه خود را بگیرم؟!!

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با عرض سلام و خسته نباشید.

دختری هستم که روزهای پایانی ۲۷ سالگی رو میگذرونم و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد می باشم. و به اندازه ی خودم پیشنهادهایی برای ازدواج دارم و دوست ندارم که به صورت سنتی ازدواج  کنم (مطلقا). توی دانشگاه و توی محیط کار و دوستان به من پیشنهاد هایی برای دوستی و ازدواج شد که از نظر منطقی آدم های بدی نبودند اما باز من مایل نبودم. تا اینکه من از یکی از همدانشگاهیام خوشم اومد که ایشون هم متوجه من بودن و من رو نگاه می کردن اما متاسفانه من روم رو برگردونم(که مثلا من ندیدم و کم محلی ..) و دیگه ایشون رو ندیم(درسش تموم شد).اما باز این که ایشون رو نمی بینم مهم نیست!! این مهمه که من به شدت نسبت به اقایون گاررررد دارم وحتی اگه از ظاهر و .... کسی هم خوشم بیاد باز کم محلی می کنم. به ویزه بر قرار کردن ارتباط چشمی (یه چیز افتضاحیم) و زدن لبخند و هر چیزی که باعث بشه اگه کسی از من خوشش بیاد بتونه جرات کنه که بیاد پیشنهادش رو بده مشکل دارم .

البته توی کانال تلگرام دکتر شیری به این قضیه یک بار اشاره شد که بیشتر راجب دخترای دهه ۶۰ اتفاق افتاده اما راه حلی پیشنهاد نشد.

فقط بگم که من توی خانواده ای بزدگ شدم که توش پسر زیاد بودن و خیلی هم رابطه ی خوب و راحتی داشتم  و به هیچ عنوان پدر مادر سختگیری نداشتم (مسافرت.معاشرت حتی دوستی .... آزاد). اما برادری دارم ۲ سال از خودم بزرگتره که روم خیلی خیلی غیرت داشت اما از ۲۴ به بعد دیگه اونم می گفت دوست داری با کسی دوست شی دوست شو... حتی پدرم می گه لبخند بزن تا طرف به خودش اجازه بده بیاد جلو..ما یه پرشکستگی هم داشتیم که من سر سخت تر شدم اما بعد چند سال خوب شد اما خیلی فشار رومون بود ۱۶ تا ۲۳ سالگی.

در نهایت با توجه به اینکه اصلا تو معاشرت با شوهر و یا دوست دوستام مشکلی ندارم با توجه به جدی بودنم( اولش کمی خجالت می کشما اما بعد درست میشه).......اما من واقعا نمی تونم به قول امروزیا آماااار بدم به هیچ عنوان!!! برام به شدت سخته اینگار که اگه اینکار رو بکنم مثل این می مونه که کوزه ای هستم و زدم اون رو شکوندم!!!!

لطفا راهنمایی بفرمایید اگه راه حلی هست.

با تشکر.
سوال شده آبان 13, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی mar (120 امتیاز)
...