به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,487 پاسخ

3,155 نظر

7,424 کاربر

8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 628
بازدید دیروز: 5400
بازدید کل: 6247460

جاذبه ی ج.ن.س.ي

5 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام خدمت همه ی دوستان خانه ی توانگری

بعد از همه ی خواستگارهایی که داشتم و چند مورد که با مخالفت خانوادم مواجه شد، خواستگاری دارم که از لحاظ خانوادگی بسیار مناسب هست و در واقع خانواده ی فرهنگی و خوبی دارد، از لحاظ اخلاقی بسیار قابل اعتماد و مذهبی هست، از نظر ظاهر هم متناسب هستیم، من دو مشکل با ایشون دارم یکی وضعیت اقتصادی و کارشون هست که با توجه به وضعیت تحصیلش طبیعیه و تونسته عرضه و تلاش و پشتکار خودش رو ثابت کنه  ولی مشکل بعدی که من رو نگران میکنه اینه که جذابیت جنسی برای من ندارن (من قبلا در محیط کار ایشون رو میشناختم و فکر نمیکردم همچین مشکلی وجود داشته باشه)، الان  در دوران نامزدی قبل از ازدواج هستیم و نزديك شدن به ايشون شوری در من ایجاد نمیکنه ، با وجود اینکه خیلی تلاش میکنه ولی  به جای ایجاد حس خوب در من احساس آزار ایجاد میشه

الان من خیلی دچار مشکل هستم چون واقعا دوست داشتنی هست و من رو هم بسیار دوست داره و حاضره هرکاری برام بکنه و همه ی علاقه ها برنامه هامون با هم هماهنگه ولی نمیدونم این مورد که کم اهمیت هم نیست آیا با مرور زمان درست میشه؟ یا ممکنه بدتر بشه؟

ممنون میشم پاسخ بدید

با تشکر
سوال شده آبان 21, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی atefehsfarahani (210 امتیاز)

1 پاسخ

6 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام عاطفه خانم گرامی

برای انتخاب همسر ملاکهایی هست که یکی از انها داشتن مطلوبیت فیزیکی می باشد.

بدین معنا که تصور رفتن در آغوش چنین مردی باعث ایجاد هیجان در شما شود. البته با توجه به اینکه می فرمایید خواستگاری به صورت سنتی صورت گرفته است طبیعی است که ایجاد حس علاقه مدتی زمان لازم داشته باشد. 

بهتر است چنانچه حداقلهای خود را در ایشان می بینید مدتی معین را با ایشان معاشرت داشته باشید تا بتوانید به شناخت بیشتری در مورد این آقا دست یابید. در نظر داشته باشید که شما زمانی می توانید انتخاب مثبتی داشته باشید که خودتان را خوب شناخته و توقعات و انتظارات خود را از زندگی مشترک بدانید تا با آگاهی، دست به انتخاب همسر بزنید.

همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که ممکن است در حال حاضر نکته خاصی در ظاهرشان باشد که مطلوب شما نباشد. مثلاً در نوع پوشش ایشان، مدل مو، تیپ، نحوه صحبت و... یعنی مجموع عواملی که باعث جذابیت یک مرد هستند. بهتر است چک کنید که آیا چنین چیزی وجود دارد یا خیر؟ و چنانچه موردی مطلوب شما نبود به گونه ای آن را مطرح کنید که احساس کنترل شدن و یا نگاه بالا به پایین به ایشان ندهید و از جملات مثبت استفاده نمایید (مثلا: زمانی که این مدل لباس را می پوشید از نظر من جذاب تر می شوید).

اما اگر مدت معینی با ایشان معاشرت داشته اید و و بادر نظر گرفتن مجموعه عواملی که باعث جذابیت یک مرد می شود این حس در شما ایجاد نشده بهتر است نظر خود را بدون تعارف اعلام نمایید.

جاذبه جن.سی از جمله مواردی است که اگر مدتی بعداز آشنایی ایجاد نشود، به احتمال فراوان بعید است که بعدها هم ایجاد شود.

در خصوص وضعیت مالی لازمست بلوغ اقتصادی و مالی چک شود. البته منظور از بلوغ مالی الزاماً داشتن تمکن مالی زیاد نیست. منظور اینست که فرد بتواند یک شغل ثابت داشته باشد و برای زندگی مدیریت مالی داشته باشد. این مسئله برای آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار است. یعنی آقاپسری که تصمیم به ازدواج دارد ابتدا در مورد مسایل مالی لازمست که برنامه ریزی نموده باشد. همچنین تمایل ایشان به کار کردن را نیز چک کنید. و در مجموع با در نظر گرفتن ویژگی های ایشان و خواسته های خودتان در مورد ایشان تصمیم گیری نمایید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

 

 

پاسخ داده شده آذر 4, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,320 امتیاز)
...