به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,531 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,410 کاربر

4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 476
بازدید دیروز: 9033
بازدید کل: 6224138

تصمیم به جدایی و مشکلات بعد از آن

2 دوستدار 0 امتیاز منفی
نوزده سال پیش با اولین خواستگارم که همکارم بود ازدواج کردم. تا قبل از آن هیچ تجربه‌ای درباره جنس مخالف نداشتم. به خاطر اصرار و پافشاری زیاد همسرم و همچنین چون پدر و مادرم جدا شده بودند و در شرایط عاطفی خوبی نبودم، قبول کردم ازدواج کنم ولی کم کم به او علاقه‌مند هم شدم.

همسرم بعد از سال دوم یا سوم زندگی، انگار تمام شوق و علاقه‌اش به من را از دست داد و تمام مدت به کارش مشغول بود، هر ساعتی می‌خواست به خانه می‌آمد و حتی با من کلمه‌ای حرف نمی‌زد! تا جایی که دچار افسردگی شدم و بارها به مشاور و روان‌پزشک مراجعه کردم... حتی وقتی برای خانه و زندگی و حتی مسافرت و... نداشت. علاقه‌ای هم به بچه داشتن نشان نمی‌داد و این بی‌علاقگی به من هم سرایت کرد! درواقع با دیدن بی‌توجهی او به زندگی، من هم از بچه‌دار شدن ترسیدم... و همین شد که با چهل و چهار سال سن اینطور انتخاب کردم که بچه‌دار نشوم.

تا اینکه دو سال آخر زندگی او در واقع خانه را ترک کرد و در جواب اعتراض من می‌گفت در شرکتش می‌خوابد و کار دارد و... بالاخره امسال بعد از مدت‌ها دودلی و تردید تصمیم گرفتم جدا شوم و سعی کردم با او صحبت کنم ولی او به اصطلاح توپ را به زمین من انداخت که هرجور مایلی و اگر اینطور می‌خواهی باشد! حالا که حدود شش ماه است با سختی زیاد جایی را اجاره کرده‌ام، حال روحی‌ام به شدت بد است و با مشکلات مالی و روحی زیادی روبه‌رو شده‌ام. با این‌که در واقع سال‌ها تنها زندگی می‌کردم و در زندگی‌ام غایب بود، برایم عجیب است چرا حالا که بالاخره برای زندگی‌ام تصمیم گرفته‌ام این‌‎طور به هم ریخته‌ام... شاید انتظار داشتم او هم مسئولیت کارهایش را به عهده بگیرد یا برای رفتارش توضیحی بدهد که هیچوقت این کار را نکرد.

الان مانده‌ام  با حجم بالای ناامیدی و یأس و افسردگی سال‌های عمرم که به نظرم به باد رفته، چه کار کنم؟! چه‌طور باز بلند شوم و زندگی‌ام را از سر بگیرم؟ مدام از خودم سؤال می‌کنم پس نتیجه‌ی این نوزده سال چه بوده؟! چه درسی باید می‌گرفتم که اینهمه سال طول کشیده؟!
سوال شده آبان 23, 1395 در پایان ارتباط بوسیله ی پ نون (140 امتیاز)
...