اختلاف سنی 3 ساله با خانم مطلقه

3 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام

پسر 27 ساله ام

مدتی هست با خانم مطلقه ای آشنا شدم که سه سال از خودم بزرگتر هستند

از یه ازدواج سنتی بعد 7 سال خارج شدند و مدتی هست با ایشون از تلفنی و طریق نت در ارتباطیم

از نظر اینکه گفته های ایشون و ارتباطمون چقدر صداقت و صحت داخلش هست به جرات می تونم بگم 80تا 90 درصد ارتباط اصلیمون.

دور بودن ما محل زندگی ما از هم و ازدواج قبلی ایشون ، اختلاف عقاید مذهبی و سطح پوششی و حجابی که مد نظر من هست . مواردی هست که به نظرم اختلاف داریم  . اما نقطه مشترک هایی داریم تو موضوع هایی شبیه دیدگاهمون نسبت به زندگی ادمها ها شغل و خیلی موضوع های اینجوری که مربوط به پیشرفت می شه اهل مطالعه ایم و ایشون هم به طور غیر مستقیم ابراز علاقه به بنده داشته اند به نظرتون وجود چنین رابطه ای درست هست؟

می تونه به ازدواج منتهی بشه یا باید از سمت دو طرف مون کنترل بیشتری انجام بشه که به دلبستگی خاصی ختم نشه؟
سوال شده آبان 27, 1395 در ارتباط عاطفی بوسیله ی molla.blue (150 امتیاز)

1 پاسخ

5 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم

مرقوم فرموده اید ایشان مطلقه و سه سال از شما بزرگتر است. داشتن سابقه ازدواج یا نامزدی قبلی نمی تواند سبب شود که ما یک فرد شایسته را از گردونه انتخاب حذف نماییم. همچنین فاصله سنی یک تا سه سال که خانم از آقا بزرگتر باشد نیز نکته ای منفی محسوب نمی شود.

اما آنچه لازمست مورد دقت قرار دهیم، تناسبها هستند. طبیعی است که هیچ دو نفری را نمی توان یافت که در تمام موارد مانند هم بیندیشند و رفتار کنند، و حتما تفاوتهایی وجود خواهد داشت. مهم اینست که این تفاوت باعث ایجاد دو سبک زندگی کاملا متفاوت و در بعضی موارد حتی متضاد همدیگر نشود.

  • نوشته اید دور بودن محل زندگی ما از همدیگر، این دور بودن در چه حدی است؟ چنانچه ایشان همشهری شما نباشند لازمست که در مورد آداب و رسوم و فرهنگی که شما و ایشان با آن بزرگ شده اید دقت کنید. به هر حال محل زندگی افراد می تواند نوعی از باورها و مسائل فرهنگی را در افراد ایجاد کند که با دیگری متفاوت باشد. همانطور که عرض شد چک کنید که نوع تفاوت در چه حدی است؟
  • همچنین شما از متفاوت بودن عقاید مذهبی نوشته اید. در این مورد هم حتما چک کنید که این تفاوت به چه میزانی است و اینکه آیا ایشان را با همین دیدگاهها می توانید بپذیرید؟ توجه داشته باشید که این فرض که "بعداً، تغییرش می دهم، قول داده به خاطر من عوض بشه و..." باور نادرستی است که می تواند باعث اشتباه افراد شود. شرایط کنونی ایشان را در نظر بگیرید.
  • نکته دیگر اینکه ارتباطات اینرنتی و مجازی نمی توانند شناخت درستی ایجاد کنند. برای شناخت مناسب، معاشرت در مدتی معین لازمست نه گفتگوی اینترنتی و مجازی.

توجه به نکات ذکر شده و جمع بندی شرایط، می تواند به شما کمک کننده باشد.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-کارشناس ارشد روانشناسی-خانه توانگری

 

پاسخ داده شده آذر 18, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آذر 18, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...