به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2801
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196418

ایجاد نشدن علاقه بعد از 1 سال آشنایی

5 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام . حدودا یک ساله که با یک اقایی به قصد ازدواج دوست هستم. قبل از این هم حدودا 4 سال توی دانشگاه هم کلاس بودیم و همدیگه رو میشناختیم. از همون اوایل این مشکل رو داشتم که ایشون به نظرم جذاب نمیومدن و حس دوست داشتن خاصی بهشون نداشتم. اما خوب چون به نظرم پسر خوبی بودن و تفاهمات زیادی داشتیم امید داشتم که شاید حسم تغییر کنه. الان که یک سال میگذره میبینم که همچنان حس خاصی به ایشون ندارم. با این حال وقتی باهاشون هستم بهم خوش میگذره . باهم تفاهم خوبی داریم. رفتار و اخلاقشون رو دوست دارم. از جهات مالی و خانوادگی و خلاصه از همه ی جهات به نظر خودم واقعا همسر عالی ای میشن. اما خوب حس علاقه ای که توی یه رابطه معمولا باید باشه رو ندارم. مثلا وقتی چند روز همدیگه رو نمیبینیم حس دلتنگی نمیکنم. یا مثلا ترس از دست دادنشو ندارم . یا وقتایی که خیلی به هم نزدیکیم هیچ حس شور و علاقه ای در من نیست. از طرفی ایشون خیلی پیگیر هستن و توی خیلی چیزها کمکم میکنه و یه جورایی خیلی از کارایی که شاید من بعد از عقد از یه آقا انتظار داشتم رو ایشون انجام میده.

همونطور که گفتم به نظرم ایشون خیلی مناسب هستن ولی میترسم که در آینده و بعد از ازدواج توی روابط زناشویی به مشکل بخورم . راستش نمیتونم ازشون ایرادی بگیرم مثلا بگم اگر لاغر بود جذاب بود. ولی خوب نمیدونم چرا هیچ حسی بهشون ندارم. نمیدونم وقتی ایشون رو در این حد قبول دارم اصلا لازمه انقدر به این فک کنم که دوست داشتن مهمه یا نه

نمیدونم چی کار کنم. از طرفی میدونم که تموم شدن این رابطه تا اخر عمرم برام پشیمونی داره از طرفی هم میترسم که توی زندگی مشترک به مشکل بخورم .

با تشکر
سوال شده آذر 4, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی پروانه2 (190 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

ازدواج تصمیمی است برای یک عمر و لازمست با دقت کافی صورت بگیرد.

برای یک ازدواج مثبت آیتمهایی وجود دارد که یکی از آنها مطلوبیت فیزیکی است. منظور از مطلوبیت فیزیکی این است که طرف مقابل برای شما جاذبه جن.سی داشته باشد و تصور رفتن به آغوش چنین مردی شما را به هیجان بیاورد.

شما مرقوم فرموده اید که یکسال است ایشان را می شناسید و در این مدت حس خاصی برای شما به وجود نیامده است. پروانه عزیز، وقتی چنین جاذبه ای بعد از یک سال هنوز به وجود نیامده به احتمال فراوان پس از این هم به وجود نخواهد آمد. 

نوشته اید: ''میدونم که تموم شدن این رابطه تا آخر عمرم برام پشیمونی داره''. خواهر گرامی، جاذبه نداشتن طرف مقابل از جمله مسائلی است که در درازمدت قابلیت آسیب زدن به رابطه را خواهد داشت و مسلّما چنین آسیبی پشیمانی های بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

پس چنانچه ایشان جاذبه جن.سی برای شما ندارند بهتر است با بیشتر ادامه دادن این رابطه، ایشان را هم امیدوار نکنید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_کارشناس ارشد روانشناسی_ خانه توانگری

پاسخ داده شده آذر 22, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده آذر 24, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
راهنمایی تون واقعا دقیقو کامل بود مرسی خانم علی اکبری عزیز
...