به سامانه پرسش و پاسخ "خانه توانگری طوبی" خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال شما و دریافت پاسخ از دکتر شیری و همکاران خانه توانگری.

6,532 سوال

6,484 پاسخ

3,155 نظر

7,401 کاربر

4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2730
بازدید دیروز: 7238
بازدید کل: 6196347

نگرانم به خاطر تنهایی پاسخ بله بدم

5 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام وعرض ادب حضور محترم مشاوران گرامی

از این که سوالت را با دقت و در اسرع وقت پاسخ گو هستید سپاسگزاریم

28 سال سن دارم ،دارای مدرک تحصیلی و شغل و درآمد عالی در جامعه،متاسفانه به دلیل طلاق مادرم  از کودکی در کنار پدر بیمارم با استقلال  توانستم رشد کنم.دغدغه اصلی الانم که شب و روز من رو درگیر کرده ازدواج هست...طوری که در محیط کوچکی که زندگی میکنم و در حال حاضر دور از خانواده بدون هیچ رابطه عاطفی ، خواستگاران زیادی نداشتم...نگرانی از تنها ماندن مثل سال های قبلی زندگیم دیوانه کننده اس ....

الان خواستگاری برام معرفی شده که دامپزشک و  سطح شغلی ایشان و درآمدشان از من خیلی پایین تر هست....ایشان  فاصله سنی چندانی با من ندارن،طبق گفته های ایشان تا به حال خواستگاری نکرده اند،چند جلسه اول رو با مادر و پدر شان بر ای صحبت با من آمدند،مادر بسیار وابسته ای به فزرند دارن  که مدام از وضعیت پسر شان اطلاع دارن و این باعث شد که من مستقیما ناراحتی خودم رو از این عدم استقلال بروز بدم ..به دنبال این ایشان در قرار بعدی تنها امدن و حتی به علت خجالتی بودن زیاد با من تماس نداشتند ،بالاخره شروع به تماس گرفتن و پیام های روزانه کردند  ایشان خود را ادمی بسیار صبور ،مهربان،خوش سفر وخوش اخلاق و ....معرفی کردند.طی این مدت کوتاه یک ماه  و نیم اشنایی من با ایشان اصلا احساس خاصی در موردشان پیدا نکردم به طوری که برخلاف مورد های قبلی با هر شرایطی اشتیاق به ازدواج داشتم نمی دانم چرا نه تنها در مورد ایشان ، و نه حتی تمایل به ازدواجم فروکش کرده..

1- این کاهش تمایل به ازدواج در حالتی که اگر زوج متاهلی را میبینم حسرت زیاد می خورم را چگونه رفع کنم؟

2- این مورد  ظاهری معمولی با بیان خیلی معمولی هیچ جذابیتی برای من ندارن طوری که در این ماه گذشته حتی به اندازه یک ساعت هم در موردازدواج با ایشان فکر نکردم.در صورتی  که می دانم شرایط در حد معمولی برای ازدواج با ایشان وجود دارد و اگر جواب رد بدهم احتمال پشینمانی ام 100% هست ولی حاضر به جواب مثبت به ایشان هم نیستم....حرف هایش و حتی صدا و...هیچ هیجانی در من ایجاد نمیکند ...

با توجه به زندگی مستقل من از کودکی و به احتمال زیاد عکس این حالب در ایشان آیا مورد مناسبی برای ازدواج هستن؟ایشان هیچ حس لی مرد انگی در من ایجاد نمی کنن خیلی مهربان و خنثی هستند.و سرشان فقط در کتاب و اینترنت هست

ممنون میشم پاسخ بدهید تا نه زمان ایشان را بگیرم ونه در جوابم شک داشته باشم
سوال شده آذر 24, 1395 در انتخاب همسر بوسیله ی لیل (290 امتیاز)

1 پاسخ

4 دوستدار 0 امتیاز منفی

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم. بدیهی است که مسئله انتخاب همسر در افراد ایجاد استرس کند. زیرا یکی از انتخابهای مهم است که می تواند تاثیر زیادی در زندگی داشته باشد.

شما لازمست ملاکهای خود را به خوبی بدانید تا چنانچه حداقلهای خود را در فردی یافتید بتوانید تصمیم مناسب بگیرید.

یکی از مسائل مهم در همسر گزینی داشتن مقداری مطلوبیت فیزیکی است. یعنی طرف مقابل برای شما جاذبه جن.سی داشته باشد و در این خصوص بحث سلیقه شما مطرح است. چنانچه این حس در این مدتی که با ایشان آشنا شده اید در شما ایجاد نشده، به احتمال فراوان پس از این هم ایجاد نخواهد شد.

اینکه شما می فرمایید پس از آشنایی با ایشان به رغم آمادگی برای ازدواج تمایل تان کاهش پیدا کرده می تواند به دلیل عدم جذابیت ایشان برای شما باشد. همچنین این مسئله می تواند درخصوص اخلاق فردی ایشان هم باشد. نوع رفتار یک آقاپسر و نحوه ی صحبتش هم بایستی احساس ناخوشایند در شما ایجاد نکند. 

نوشته اید که اگر به ایشان پاسخ منفی بدهید احتمال پشیمانی شما ۱۰۰% خواهد بود. مهم است که دلیل این حس را بدانید. یعنی اگر ایشان انقدر مورد مناسبی است که جواب منفی دادن تا این حد باعث پشیمانی شما می شود بهتر است جدی تر فکر کنید. اما اگر این احساس، فقط به دلیل تنهایی به وجود آمده مراقب خطاهای انتخاب باشید . احساس تنهایی از جمله احساساتی است که می تواند باعث نادیده گرفتن آیتمهای مهم همسرگزینی شود.

اگر مسائل مهم و خواسته های اصلی خود را نادیده بگیرید و ازدواج کنید، احتمال عدم موفقیت در ازدواجتان را بالا می برید و در این شرایط، پشیمانی بیشتری را احساس خواهید نمود.

دوست خوبم، بهتر است ایشان را بدون نگرانی بابت مجرد بودن تان بررسی دقیقتر کنید و چنانچه در مجموع رضایت خاطرتان تامین نمی شود نظرتان را اعلام نمایید.

 

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_کارشناس ارشد روانشناسی_خانه توانگری

 

پاسخ داده شده دی 6, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری (77,300 امتیاز)
ویرایش شده دی 6, 1395 بوسیله ی فاطمه علی اکبری
...